Національний банк України (НБУ) скоротив кількість банків, що братимуть участь у стрес-тестуванні, з 29 до 16 установ. Однак оцінку якості активів (asset quality review — AQR) будуть проходити усі банки.
Згідно з повідомленням Нацбанку, саме на 16 банків, обраних для стрес-тестування, припадає 44% активів банківської системи. Зі списку було виключено ті банки, які два роки поспіль – у 2018 та 2019 роках – не потребували додаткового капіталу.
Стрес-тестування у 2020 році проходитимуть:
- Ощадбанк;
- Альфа-банк;
- Укрексімбанк;
- ПУМБ;
- «Універсал банк»;
- банк «Південний»;
- Таскомбанк;
- Мегабанк;
- «А-Банк»;
- Сбербанк;
- банк «Кредит Дніпро»;
- банк «Восток»;
- «МТБ Банк»;
- «Банк інвестицій та заощаджень»;
- «Правекс Банк»;
- банк «Форвард».
Результати оцінки стійкості дозволять визначити необхідний рівень достатності регулятивного та основного капіталів.
Контекст. Нацбанк проводить оцінку стійкості банків з 2018 року. Під час стрес-тестування оцінюються показники балансу та звіту про прибутки та збитки, а також необхідний рівень капіталу на три роки після звітної дати за базовим та несприятливим макроекономічними сценаріями.
У грудні минулого року банки з російським капіталом показали найгірші результати як за базовим, так і за несприятливим сценарієм під час стрес-тестування.
У 2019 році НБУ проводив стрес-тестування 29 банків, на які загалом припадає понад 90% активів банківської системи. Необхідні рівні капіталу для банків ще переглянуть за підсумками першого півріччя 2020 року, якщо вжиті банками заходи призведуть до зниження ризиків їхньої діяльності.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також