Facebook Pixel

Нацбанк оприлюднив результати стрес-тестування найбільших банків

Автор

Банки з російським капіталом показали найгірші результати як за базовим, так і за несприятливим сценарієм під час стрес-тестування. Причина — поступове згортання, відсутність якісних активів і достатніх доходів від основної діяльності цих банків. Про це йдеться у звіті Нацбанку.

7-r1.png

Так, у «дочки» російського ВЕБу – Промінвестбанку — за базовим сценарієм була потреба в додатковому капіталі у розмірі 4,6 млрд грн, за несприятливим макроекономічним – 6,3 млрд грн. Станом на 1 вересня потреба в додатковому капіталі знизилася до 2,7 млрд грн і 3,9 млрд грн відповідно.

Розрахунковий дефіцит капіталу «дочки» російського Ощадбанку за базовим сценарієм становив 1,4 млрд грн, за негативним — 4,7 млрд грн. Але до 1 вересня у фінустанови зникла потреба в додатковому капіталі.

2-r1.png

Результати погіршилися і в державних Ощадбанку і Укрексімбанку. Причина — амортизація застави за старими непрацюючими кредитами, низька поточна чиста процентна маржа і високе співвідношення операційних витрат і доходів.

Згідно зі звітом, значного нарощування капіталу потребував Укрсоцбанк, але після приєднання до «Альфа-Банку» скорегована потреба в капіталі перейшла на правонаступника.

3-r1.png

Потребу у додатковому капіталі мали банки з концентрованими корпоративними кредитними портфелями.

Водночас дев'ять банків вдруге успішно проходять стрес-тестування. Йдеться про іноземні та державні, як-от Приватбанк та Укргазбанк.

Quote«З-поміж банків, які минулоріч мали потребу в капіталі, в 2019-му не виявлено його нестачі для «Пумб» та «Альфа-Банку», — йдеться в документі.
4-r0.png

У НБУ нагадали, що станом на 1 січня 2019 року в додатковому капіталі не мали потреби також «Ідея Банк», «Креді Агріколь Банк», Кредобанк, «ОТП Банк», «Прокредит Банк», «Райффайзен Банк Аваль» та Укрсиббанк.

Оцінка стійкості передбачає оцінку якості активів, а для найбільших банків ще й стрес-тестування.

У 2019 році НБУ проводив стрес-тестування 29 банків, на які загалом припадає понад 90% активів банківської системи. Необхідні рівні капіталу для банків ще переглянуть за підсумками першого півріччя 2020 року, якщо вжиті банками заходи призведуть до зниження ризиків їхньої діяльності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉