Facebook Pixel

В Європі банки створять до 2022 року нову платіжну систему

Нову платіжну систему створюють 16 європейських банків

Нову платіжну систему створюють 16 європейських банків

Нову систему миттєвого переказу платежів створюють 16 банків з Німеччини, Бельгії, Іспанії, Франції та Нідерландів. «Європейська платіжна ініціатива» (EPI) буде орієнтована на прямі перекази з картки на картку (P2P).

Учасники проєкту кажуть, що система спрямована на зміцнення єдиного європейського ринку і покликана стати новим стандартним засобом платежу для споживачів за всіма типами трансакцій.

Вони вважають, що існуючі рішення для цифрових платежів в Європі фрагментовані, і клієнти як і раніше не можуть скрізь платити в цифровій формі. EPI дозволить розплачуватися в магазинах, в онлайні, знімати готівку в доповнення до існуючих рішень для міжнародних схем платежів.

Telegram Logo

EPI повинна почати повноцінну роботу в 2022 році. Ініціатори проєкту закликають інші банки приєднатися до них.

Додатково. В платіжній системі Payoneer стався масовий збій, що супроводжується втратою доступу до коштів клієнтів — держателів карток емітента Wirecard, якого викрили у фінансових махінаціях на 1,9 млрд євро.

Українці все частіше користуються електронними грошима. Цей ринок за підсумками 2019 року виріс майже в 2,5 рази — до 203 млн грн. Зокрема, обсяг операцій з електронними грошима збільшився більш ніж в 2,3 рази – до 16,7 млрд грн, а кількість електронних гаманців досягла 74 млн штук, або зросла на 18%.

Безконтактні платежі також набирають популярність, проте повністю перейти на них можуть ще не все. Більше 60% малого і середнього бізнесу приймають оплату виключно готівкою. Про те, коли українці повністю відмовляться від пластикових карт, і чи може податкова «заглядати в гаманці» бізнесменів, The Page розповіла генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові Інга Андрєєва.

Коментарі

Всі новини