Facebook Pixel

Огляд ринків: девальвація гривні, безробіття в Британії та рейтинг Франції

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

На тижні з 22 лютого можна чекати нових інформаційних шоків із боку фінансових ринків.

Новинний фон загалом буде помірним, як і в будь-який інший останній тиждень місяця, однак накопичення негативних історій може спровокувати відкати цін за різними інвестиційними інструментами — від валют та індексів до криптовалюти.

Тобто не самі новини стануть причиною падіння цін, а накопичення негативних чинників, здатних спровокувати розпродажі. І ось це зниження цін уже може стати основним інформаційним фоном тижня в усьому світі. Для України, як і раніше, основною новиною буде ситуація зі співробітництвом із МВФ, через що гривня продовжить поступову девальвацію.

Передусім відзначимо, що через рік після того, як COVID-19 переупорядкував світові ринки, перспектива рефляції на основі вакцин переламала ситуацію для основних відстаючих від пандемії акцій.

Незважаючи на зростання світових індексів за останній рік — усі ми бачимо якусь втому покупців, відсутність сигналів подальшого зростання, неготовність інвесторів масштабно фіксувати прибуток, а також — відсутність бажання інвестувати в ці активи нові гроші.

У наш час є більш вигідні історії, які приносять великі гроші швидше, — це крипторинок. Тобто через нестачу тригерів зростання — можемо побачити частковий відкат світових індексів вниз.

По-друге, ринки облігацій Європи посилають сигнал про те, що останній розпродаж може бути далеким від завершення. Витрати на хеджування ростуть разом із прибутковістю облігацій, оскільки стурбовані трейдери готуються до погіршення ситуації. Вперше з 2016 року Європейський центральний банк струхнув ринок, оголосивши, що почне скорочувати свою програму купівлі облігацій.

По-третє, звернемося до негативних новин із Великої Британії про те, що близько 2,6 млн осіб (~ 8% робочих) очікують втратити роботу в найближчі три місяці. Цифри включають людей, яким уже сказали, що вони будуть звільнені. Крім того, на ризик наражатимуться молоді люди та люди з найнижчим доходом.

Близько 2 млн осіб були безробітними або перебували у відпустці протягом останніх шести місяців. Тобто очікуємо нанесення економіці тривалого збитку від коронавіруса. Окреме опитування британської торговельної палати показало, що чверть із 1100 опитаних підприємств планують скорочення робочих місць, якщо програми державної підтримки завершаться, як планувалося.

Таку інформацію варто тримати в фокусі, адже Велика Британія, економіка якої входить до 10 найсильніших світу, не змогла пережити ситуацію з COVID без втрат. Отже для України оптимістичних оцінок за ринком праці чекати не доводиться в перспективі найближчого року.

З вагомих новинних тригерів для всього світу, які можуть стримувати розпродажі на європейських фінансових ринках, звернемо увагу на наступні: очікується, що аукціони в Німеччині, Італії, Бельгії та Нідерландах принесуть близько 20 млрд євро.

Наступного тижня Велика Британія проведе один аукціон, на якому буде продано 2 млрд фунтів 30-річного боргу та викуплено 4,4 млрд фунтів цінних паперів у рамках трьох операцій.

У цілому до публікації чекаємо трохи новин. Серед них — опитування Ifo в Німеччині за лютий в понеділок і березнева довіра споживачів GfK у четвер, а також грошова маса M3 єврозони за січень і лютий. Дані по Великій Британії зосереджені у вівторок, коли буде опублікована інформація про заробітну плату та безробіття за грудень.

Президентка ЄЦБ Крістін Лагард виступає з програмною промовою на заході Європейського парламенту в понеділок; головний економіст Філіп Лейн і Луїс де Гіндос виступлять на окремих заходах у четвер, а економістка з ЄЦБ Ізабель Шнабель виступає на конференції Європейської фінансової ради в п'ятницю.

Енді Холдейн із BOE (Банку Англії) виступає з промовою на семінарі центрального банку на тему «Мінливий світ праці» в середу; Девід Рамсден говорить про санацію банків у п'ятницю.

І, за традицією, в останній робочий день тижня Moody's Investors Service розглядає рейтинг Франції, Fitch Ratings — рейтинг Ірландії, а DBRS Ltd. розглядає рейтинг Португалії.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора