Facebook Pixel

Чи можна повторити досвід Південної Кореї і чи розсіються хмари над Україною

Олександр Афіян
Міжнародний оглядач PG

Німецька преса аналізує політико-економічну ситуацію в Україні і дивується бажанню президента України перетворити країну на нову Південну Корею.

Англійська преса вивчає хмари, що нависли над Україною, і дає пораду Володимиру Зеленському, про що йому варто було б мріяти, аби побудувати якісно нові дипломатичні відносини зі США.

znimok-ekrana-2020-01-16-o-123824.png

Німецька газета Welt аналізує бажання українського президента зробити з України другу Південну Корею, яка за кілька десятиліть з найбіднішої країни світу перетворилася на одну з найбагатших і технологічно розвинених держав.

Згадуючи торішній Маріупольський Інвестиційний Форум, автор описує українського президента як сором'язливу і скромну людину, яка явно відчуває себе не в своїй тарілці, спілкуючись з сильними світу цього — найбільшими інвесторами, в руках яких зосереджені мільярди.

Але тим не менше йому є що сказати. Він упевнений, що в України все вийде. Порівняння з Південною Кореєю не є випадковим. Наразі Україна є найбіднішою державою з 15 країн — колишніх членів Радянського Союзу.

Український ВВП на душу населення минулого року склав $3000, тоді як в Росії цей показник у 4 рази вище, а в колись радянській Естонії перевищує у 8 разів. Так само, як у випадку з Південною Кореєю, Україні явно загрожує затяжний конфлікт з безпосереднім сусідом, чиї наступні маневри складно передбачити.

Незважаючи на це президент Зеленський хоче провести великі реформи, однією з яких, важливою з політико-економічної точки зору, але й найбільш делікатною, є земельна реформа.

Лібералізація правил у сфері продажу землі не є популярною серед українського населення, однак саме її роками вимагає найбільший кредитор України — Міжнародний валютний фонд. Наполягає на цьому і Світовий Банк.

QuoteЛібералізація правил у сфері продажу землі, не є популярною серед українського населення, однак саме її вимагає МВФ. Наполягає на цьому і Світовий Банк.

Нібито мораторій заважає застосуванню і розповсюдженню нових методів зрошення, більш врожайних сільськогосподарських культур та інших технологій, які значно підвищують продуктивність і зростання сільського господарства загалом. Зацікавлені у плодоносних українських землях і Росія, і західні інвестори.

Сільське господарство дає Україні до 12% загального ВВП, тому зняття мораторію відкрило б перспективи для значних інвестицій у цей сектор і стало б запорукою майбутнього економічного зростання.

Автор переконаний, що Зеленському, який не обтяжений скандалами і політичним болотом, а також має більшість у парламенті, вдасться втілити багато реформ у життя. До того ж українського президента підтримують на Заході.

Обіцяний кредит МВФ у $5,5 млрд і демонстративна підтримка Фондом політики Зеленського, а також присутність інвесторів з ЄС та представників Світового Банку на інвестиційному форумі у Маріуполі минулого року — явні тому свідчення. У будь-якому випадку українці ретельно стежитимуть за тим, аби Зеленський втілив у життя обіцяні реформи і поклав кінець війні на сході України.

Бойовики, ніби підглядівши жовтневу промову Зеленського, влаштували навздогін свій власний Донецький міжнародний інвестиційний форум а-ля Північна Корея. У ньому брали участь представники Абхазії, Південної Осетії і так званої «ЛНР». Аби доповідачі не виступали перед порожніми стільцями, учасників заманювали усіма можливими способами. Приміром, згідно з рекламною листівкою, їм було гарантовано безкоштовний обід.

znimok-ekrana-2020-01-16-o-125719.png

Ззовні складається враження, що над Україною нависла чорна хмара. Про це пише англійська газета The Guardian з посиланням на висловлювання Аліни Полякової, експерта Брукінгського дослідного інституту США. Україна бореться з Росією, стала частиною політичного конфлікту в США і знову, через трагедію з українським літаком, виявляється втягнутою у конфлікт, з яким не має нічого спільного.

Крім життів людей, які забрала трагедія, небажана головна роль України в історії з імпічментом президента США коштувала країні військової допомоги, політичних альянсів, а також іміджу. Видання зазначає зневажливе ставлення адміністрації Трампа до Володимира Зеленського, адже українському президентові й досі не призначили зустріч у Білому домі, до того ж візит в Україну держсекретаря США Майка Помпео, який повинен був підтримати Україну, скасовано через ескалацію подій на Близькому Сході.

QuoteТе, яким чином США поділилися розвідданими щодо збитого над Іраном українського авіалайнера, повністю відповідає такому відношенню США до України.

Те, яким чином США поділилися розвідданими щодо збитого над Іраном українського авіалайнера, повністю відповідає такому відношенню США до України. Єдиним, хто відкрито звинуватив у трагедії Іран, був канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо. Однак ніхто не поділився цими розвідданими безпосередньо з українцями, змушуючи Володимира Зеленського писати жалісні звернення у Facebook, закликаючи Захід поділитися усією відомою інформацією.

Усередині країни Зеленського критикували за його обережність у висловлюваннях, проте складно собі уявити, як він міг себе поводити, не маючи на руках жодних доказів. І, можливо, така обережна риторика зіграла навіть на руку Україні, бо їй було надано можливість самій знайти усі необхідні докази.

Якби українська група розслідування не була допущена до місця аварії, можливо, Іран вирішив обрати ту ж тактику, яку колись обрала Росія, заперечуючи своє залучення до інциденту з рейсом MH-17. Про роль України у близькосхідному конфлікті скоро забудуть, але їй буде складно вибудувати відносини зі США на тлі подій минулого року.

Читайте також: Гуманітарні жести для Сходу України, поганий мир і чи потрібно птахам боятися «Північного потоку — 2»

Прагнення України не втручатися у внутрішні справи США призвело до затримки військової допомоги, тоді як активна участь спровокувала б хвилю недовіри до України у можливо нової адміністрації. У цьому сенсі для України є важливим те, хто виграє наступні вибори в США.

Автор вважає, що особисто президенту Зеленському потрібно молитися про те, аби до майбутніх виборів більше нічого особливого не сталося, а також про нову главу у відносинах між Україною та США з їхнім новим президентом-демократом.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]