Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.
Ухвалення державного бюджету у Верховній Раді під великим питанням, розповіло The Page джерело у фракції «Слуга народу».
Є принаймні дві групи всередині «Слуги народу», які голосуватимуть проти. Передусім це депутати, близькі до Ігоря Коломойського, які в обмін на бюджет вимагають об'єднатися з групою «За майбутнє» як у парламенті, так і після місцевих виборів.
Друга група — депутати групи Іллі Павлюка. Він вимагає в обмін на голосування за бюджет призначень на митницю та держпідприємства агропромислового сектору.
«У Коломойського та Павлюка досить сил для того, щоби потрібної кількості голосів за бюджет не набралося», — сказав співрозмовник видання.
Схоже, з допомогою масованої інформкампанії Мінфіну разом із Держаудитслужбою все ж вдалося зірвати «Нафтогазу» випуск бондів, заявило джерело в Міненерго.
Вишенькою на торті стало інтерв'ю голови податкової Любченка про багатомільярдні податкові претензії до держкомпанії.
Як розповіло джерело в Міненерго, ще вранці інвестори були готові закривати операцію, але після інтерв'ю почали телефонувати з питанням:
«Гроші підуть на розвиток чи старі борги?»
І випуск єврооблігацій відклали. Серед основних версій, які називають у Міненерго: не дати команді «Нафтогазу», яку посилено іноземцями, показати хороший результат і успішно завершити непросту фінансову операцію.
«Успішний Коболєв не потрібен», — говорить співрозмовник видання.
Як розповіло джерело The Page в Національній комісії з регулювання енергоринку, газові облзбути й досі не навчилися чітко вказувати, скільки газу потрібно їхнім клієнтам.
«На газовому ринку надзвичайна плутанина. Коли облзбутам бракує фінзабезпечення, клієнти автоматично переходять на постачальника останньої надії («Нафтогаз»), а через пару днів після розв'язання проблем із ресурсом регіональні газові компанії повертають клієнтів назад. Плутанина стає приводом для перевірок», — говорять у комісії.
Крім того, за даними НКРЕ, низка досить великих постачальників і досі сидять без газу, і це створює реальні ризики для їхніх клієнтів напередодні опалювального сезону.
«У цій ситуації ми також зараз розбираємося», — сказав співрозмовник видання.