Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Атомна загроза. За що звільнили керівника інспекції ядерного регулювання Плачкова

Сховище для ядерних відходів у Чорнобильській зоні. Фото: energyland.info

Сховище для ядерних відходів у Чорнобильській зоні. Фото: energyland.info

Кабінет Міністрів 9 грудня звільнив голову Держінспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ) Григорія Плачкова. Причину звільнення офіційно не повідомляли.

Державна інспекція ядерного регулювання України — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовує та координує Кабінет Міністрів. Вона забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії.

Що відомо про причини звільнення з неофіційних джерел

Як розповіло The Page джерело в Міненерго, Кабмін звільнив Плачкова через конфлікт із міністром енергетики Германом Галущенком (зазначимо, що ДІЯРУ не входить до сфери управління Міненерго).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Плачков відмовився приймати в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке за гроші «Енергоатому» будують у Чорнобильській зоні. Галущенко та віцепрезидент «Енергоатому» Якоб Хартмут нібито пообіцяли президенту Володимиру Зеленському ввести в експлуатацію це сховище до кінця року, щоб не платити Росії за вивезення відпрацьованого ядерного палива близько $200 млн щорічно. Але через масштабні недоробки глава ДІЯРУ відмовився взяти на себе відповідальність за об'єкт і підписати документи.

Як повідомив телеканал «Перший діловий», звільнення Плачкова сталося з ініціативи голови Міністерства енергетики. Галущенко закликав під час засідання уряду визнати роботу голови ДІЯРУ незадовільною. Він звинуватив його у затягуванні видавання «Енергоатому» ліцензії на експлуатацію ЦСВЯП. Церемонія урочистого відкриття сховища відбулася ще в серпні, її приурочили до 30-річчя незалежності України.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми як міністерство, яке формує та реалізує державну політику у сфері ядерно-промислового комплексу, маємо низку зауважень до роботи Держінспекції ядерного регулювання. Також ідеться про затягування видавання відповідної ліцензії на експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива», — зазначив міністр.

У відповідь Плачков звинуватив Галущенка у маніпуляціях, оскільки, за його словами, об'єкт ще не готовий до експлуатації. Зокрема, там не проведено холодних випробувань та інспекційного обстеження.

Що кажуть у Держінспекції ядерного регулювання про зміну її керівництва

Свою позицію щодо звинувачень міністра енергетики та звільнення Плачкова ДІЯРУ виклала в заяві, опублікованій 10 грудня. У ній наголошується, що:

  • згідно зі статтею 23 закону «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки», ДІЯРУ — орган державного регулювання, діяльність якого не залежить від інших органів державного управління та місцевої влади;
  • однією з основних причин Чорнобильської катастрофи у звіті експертів МАГАТЕ названо те, що в СРСР не було незалежного та повноважного органу убезпечення експлуатації АЕС.

Звільнення Плачкова на засіданні Кабміну 9 грудня в інспекції назвали «прикладом відкритого публічного тиску на незалежний орган державного регулювання на користь ліцензіата цього органу — НАЕК «Енергоатом».

Аргументи Галущенка в заяві названі маніпулятивними, які не відповідають реальному стану справ. Вони «вводять в оману урядовців щодо делегованих державою функцій і компетенції ДІЯРУ».

У заяві докладно зазначено, чому інспекція оцінює так заяви міністра. Зокрема, «Енергоатом» станом на 10 грудня навіть не звертався за ліцензією на експлуатацію ЦСВЯП.

Коментарі

Всі новини

Ігристе Made in Ukraine

style