Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: що стоїть за зростанням ренти на руду

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії щодо відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як розповіло The Page джерело в Офісі президента, запровадження підвищеної ставки податку на руду було ініційоване Ігорем Коломойським.

Quote«Спочатку за це виступав Коломойський через банальне почуття заздрості до Ріната Ахметова та Костянтина Жеваго. Він ініціював це ще у 2019 році, але тоді «Метінвест» дуже грамотно відбився від атаки Коломойського. Цього року все посилилося особистими мотивами, які мали місце у Володимира Зеленського», — зазначило джерело видання.

За його словами, президент дуже образився на тон ТРК «Україна» й на те, як канал критикував його. Крім того, Зеленський має особисту антипатію до Arcelor Mittal.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote «Його батьки живуть прямо навпроти криворізького підприємства й постійно скаржаться йому на жахливу екологію. І було особисте бажання поквитатися із цією компанією», — сказало джерело видання.

За його словами, цього разу підвищення рентної плати на руду стало можливим на тлі повторного зближення президента з Ігорем Коломойським.

Як розповіло джерело в Міненерго, Кабмін звільнив голову Держінспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ) Григорія Плачкова (сина колишнього голови «Київенерго» Івана Плачкова). Він перейшов дорогу нинішньому міністру енергетики Герману Галущенку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Плачков відмовився приймати в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, яке за гроші «Енергоатому» будують у Чорнобильській зоні. Галущенко та його партнер, віцепрезидент «Енергоатому» Якоб Хартмут пообіцяли Володимиру Зеленському ввести в експлуатацію це сховище до кінця року, щоб не платити Росії за вивезення відпрацьованого ядерного палива майже $200 млн щороку. Але через масштабні недоробки глава ДІЯРУ Плачков відмовився взяти на себе відповідальність і підписати документи.

Джерело в Офісі президента повідомило, що заступник глави ОП Кирило Тимошенко працює над створенням потужного державного медіахолдингу. Туди увійдуть канал «ДОМ», «Рада», державні ЗМІ. Відомо, що про співпрацю та лояльність своїх медіа домовився мер Львова Андрій Садовий.

Quote«Пропозиції надійшли і власникам дрібніших медіаактивів. Не виключено, що приростуть і активами УМХ, які перебувають в управлінні АРМА», — заявив співрозмовник.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини