Facebook Pixel

Підтримка працюючих батьків – топ-6 способів для роботодавця

Підтримка працюючих батьків

Підтримка працюючих батьків

Необхідність поєднувати роботу та процес виховання дітей негативно впливає на можливості кар'єрного зростання багатьох працюючих батьків. Непостійний догляд за дітьми, несподівані та часті хвороби та конкуруючий робочий графік – все це болючі точки для них. Ігнорування цих проблем призводить до втоми та вигоряння. І це один із важливих напрямів корпоративної соціальної відповідальності (КСВ).

Чуйні лідери дають своїм людям свободу вибору. Благополуччя у їхній команді означає баланс професійних та особистих цілей.

Батьки, які працюють, не повинні опинитися в непропорційно невигідному становищі перед безсімейними, йдеться в матеріалі спеціалізованого HR-видання Espresa. Забезпечення безперервності бізнесу довкола життя людей, які підтримують компанію, має вирішальне значення. Вибір щодо виховання дітей та кар'єри має робити сама людина. Персонал не слід карати за склад їхньої родини.

Топ-6 способів підтримки працюючих батьків

1. Гнучкі можливості роботи

Гнучкість робочого місця – це спосіб номер один забезпечити найм та утримання найкращих фахівців. Отримайте конкурентну перевагу, визнавши, що робота – це те, що людина робить, а не те, куди вона ходить.

Пандемія наголосила на гнучкому робочому графіку, який дозволяє людям залишатися лідерами, співробітниками та колегами. Талант не пропадає просто тому, що хтось відповідає традиційному шаблону робочого місця. Новий світ гнучких графіків роботи поступливий і розвивається.

Прийняття культури, орієнтованої сім'ю, означає повагу до багатогранності людей. Життя працюючого батька з дітьми потребує енергії та зосередженості. Якщо ви підтримаєте їх, то здивуєтеся, наскільки творчими та винахідливими можуть бути батьки, що працюють.

Опитування Motherly's State of Motherhood у 2022 році показало, що вирішення проблем, пов'язаних із поєднанням кар'єри та материнства, знижує почуття вигоряння у 30% респондентів. Довіра та самостійність демонструють співробітникам, що їх цінують.

Розумні лідери знають, що гнучкість у графіка та місцезнаходження для співробітників має вирішальне значення. Якщо все зроблено правильно, віддалена робота та робота вдома дозволяють співробітникам та компаніям зосередитися на тому, що справді важливо.

Зосередження уваги на результатах, а не на тому, де працюють люди, робить розуміння та співчуття центральними елементами культури вашої компанії.

2. Допомога з догляду за сім'єю

Під час пандемії жінки звільнялися вдвічі частіше, ніж чоловіки. У січні 2021 року близько 10 млн матерів у США, які живуть зі своїми дітьми шкільного віку, не працювали активно.

Відшкодування витрат на послуги з догляду за дітьми або організація нагляду за дітьми на роботі говорять про те, що роботодавці готові зробити все можливе, щоб усі співробітники та їхні сім'ї відчували підтримку.

3. Політика справедливої відпустки для догляду за дитиною

Сучасні керівники розширюють відпустку для догляду за дитиною. Забезпечення фінансової безпеки в той час, коли сім'ї її найбільше потребують, сприяє розвитку культури вдячності та лояльності. Компанія має всі підстави надавати молодим батькам ті ж пільги, які вони пропонують молодим матерям.

4. Мережа працюючих батьків

Зміцнюйте значні зв'язки між людьми. Ресурсні групи співробітників (ERG) об'єднують людей, руйнують розрізненість та заохочують залучення співробітників. ERG працюючих батьків можуть проводити мережеві заходи і, зокрема, підтримувати працюючих батьків, де б вони не перебували, надаючи платформу для ідей та порад.

Кандидати та нові співробітники шукають сімейну культуру на робочому місці та інших батьків на керівних посадах. «Повернення» – це цінний спосіб підтримати батьків і допомогти особам, які здійснюють догляд, повернутися до роботи, надаючи їм можливість перейти до роботи після перерви в кар'єрі.

5. Оздоровчі пільги та підтримка психічного здоров'я

Незалежно від того, наскільки люди віддані роботі, вони більше, ніж просто співробітники. Батькам, які працюють, необхідно піклуватися про своїх дітей, дорослим дітям, можливо, доведеться піклуватися про старіючих батьків, і всім нам необхідно піклуватися про своє здоров'я та благополуччя.

Деякі роботодавці фінансують так званий Рахунок витрат на спосіб життя (LSA), який покликаний підтримувати загальний стан здоров'я та благополуччя працівників. З нього фінансуються допомоги та компенсації за догляд за утриманцями, репродуктивне здоров'я, усиновлення та підтримка сурогатного материнства. LSA дуже гнучкий, він може включати послуги з доставки грудного молока або інші способи підтримки працюючих батьків, які повертаються на роботу. До цього переліку входять і послуги з догляду за собою та оздоровчі послуги, які допоможуть вирішити проблеми психічного здоров'я, емоційного вигоряння та виховання дітей.

6. Інклюзія, визнання та психологічна безпека

Створіть інклюзивну культуру на робочому місці не за допомогою «щасливого годинника» та безкоштовних обідів, а демонструючи співробітникам повагу, довіру та співчуття. Визнання важкої праці та самопожертв ваших працюючих батьків свідчить про високу віддачу інвестицій у корпоративну культуру.

Заохочуйте відкрите спілкування, щоб створити психологічно безпечне робоче місце. Ваші люди потребують лідерства та керівництва, щоб збалансувати своє сімейне життя та зобов'язання з професійними цілями. Безпечні робочі місця спонукають звертатися по допомогу та пораду без страху, збентеження та страху покарання. На інклюзивному робочому місці кожен почувається бажаним та цінним, незалежно від сімейного статусу.

Нагадаємо, що «Центр розвитку КСВ» та The Page ініціюють нове дослідження, щоб вивести Індекс «Кращі компанії, дружні до родини-2023». На думку організаторів, Індекс допоможе бізнесу запозичувати та поширювати кращі практики турботи про співробітників та співробітниць та їх родин, а потенційним шукачам роботи — знаходити компанії, які розділяють такі цінності.

Учасниками дослідження можуть стати українські компанії, для цього потрібно заповнити анкету.

Анкета рейтингу «Компанії, дружні до родини-2023»

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉