Facebook Pixel

Венеціанська комісія негативно оцінила український антиолігархічний закон

Сьогодні, 9 червня, Венеціанська комісія затвердила висновок щодо українського закону про деолігархізацію. Дискусія про ув'язнення проходила у моїй присутності, написав народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко.

За його словами, одна з доповідачів, колишня суддя ЄСПЛ пані Нуссбергер, ключова дискусія велася про те, чи рекомендувати Україні скасувати весь закон, чи рекомендувати вносити зміни до його більшої частини, вилучивши весь механізм «визнання олігархами».

«Лише тому, що в Україні триває війна, це був «лише» нищівний висновок, а не вбивчий», – вважає Власенко.

У висновку комісії йдеться, що індивідуальний підхід неприпустимий, що боротьба з олігархами потребує системного підходу, тобто системних змін в антимонопольному, антиофшорному, антикорупційному законодавстві. Також було піддано критиці можливість визначення олігархами за рішенням РНБО.

«Тепер Україна у цьому питанні має повернутися на три-чотири роки тому. Ми просто втратили всі ці роки», – вважає нардеп.

Венеціанка не рекомендувала «зупинити антиолігархічний закон до кінця війни». Вона рекомендувала «юридично відкласти виконання цього закону». Без зазначення дати. І далі слідують рекомендації перейти від індивідуального підходу до системного підходу боротьби з олігархією.

Контекст. Президент Володимир Зеленський 5 листопада 2021 року підписав закон про деолігархізацію (№1780-ІХ).

Формування реєстру олігархів в Україні розпочнеться не раніше ніж через три місяці з дня опублікування висновку Венеціанської комісії на антиолігархічний закон. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну від 24 лютого 2023 року.

Подякувати 🎉