Головні події 2021 року
Американська компанія Chartbeat регулярно аналізує, які теми поточного року найбільше цікавили споживачів онлайнових медіаресурсів. У 2021 році до дослідження було долучено 7 тис. (у минулому році було 5 тис.) англомовних ресурсів новин. Брали до уваги те, скільки часу приділяють читачі тій чи іншій темі під час перегляду.
Лідерами популярності стали 45 великих тем. На їх читання витратили 275 млн годин.
Очікувано, найпопулярнішою темою став коронавірус. Цілий рік люди шукали та читали про течію пандемії. Минулого року їх більше цікавили відомості про хворобу, а 2021 року – про вакцинацію. Також у топі: британський та «Альфа»-варіанти (на початку року), індійський та британський штами (влітку), «Омікрон» (кінець осені та зима). Розповіді про вакцини зібрали 43 млн годин, а про нові штами – 27 млн.
З ковідом за увагу читачів могли конкурувати лише події в американській політиці. Напад на Капітолій, інавгурація Байдена, імпічмент Трампа – ці теми в січні – лютому майже монополізували час читачів. Вони зібрали 60 млн годин. Протягом усього року зацікавленість перебігом інших подій в американській політиці та економіці залишалася також порівняно висока.
Міжнародна політика цікавила читачів помітно менше. Весь рік про себе нагадував лише уряд Бориса Джонсона у Великій Британії. Відхід США з Афганістану привернув увагу читачів у серпні. Вибори та зміна канцлера у ФРН були у фокусі уваги в другій половині року.
Про президента РФ Володимира Путіна згадали лише в четвертому кварталі у зв'язку з погрозами нападу на Україну.
З інших міжнародних подій виділилися військовий переворот у М'янмі (у січні), переговори з Іраном щодо ядерної програми (у лютому), бойові дії в зоні ізраїльсько-палестинського конфлікту (наприкінці травня).
Інтерв'ю, яке Опра Вінфрі взяла в принца Гаррі та Меган Маркл у березні, багато обговорювали в інтернеті.
У бізнес-середовищі не було рівних Ілону Маску, який давав багато приводів для привернення уваги. З ним не зміг конкурувати навіть біткоїн.
Контейнеровоз Ever Given, який заблокував Суецький канал у березні, був цікавий лише кілька днів.
Компанія Facebook (Meta) привернула до себе особливу увагу лише завдяки Френсіс Хауген, колишній співробітниці компанії, яка публічно розповіла про внутрішню культуру у Facebook.
Однією з найцікавіших бізнес-подій року були коливання курсу акцій компанії з продажу відеоігор GameStop (наприкінці січня). Тоді завдяки узгодженим діям трейдерів-аматорів вартість акцій GameStop злетіла на 700% за тиждень. Упродовж кількох тижнів читачі спостерігали за протистоянням професіоналів-біржовиків та інвесторів-аматорів, які використовували для координації своїх дій соцмережі.
У спорті основними подіями були Олімпійські ігри в Токіо та чемпіонат Європи з футболу. Також увага аудиторії була прикута до переходу футболіста Ліонеля Мессі з «Барселони» до французького «ПСЖ». Стежили і за китайською тенісисткою Пен Шуай, яка зникла після того, як публічно звинуватила віцепрем'єра КНР у сексуальних домаганнях.
У сфері розваг виділився новий фільм про Джеймса Бонда (у вересні). Також читачі стежили за звільненням від батьківського піклування співачки Брітні Спірс.
Рік був не багатий на стихійні лиха, тому в топ читацької уваги потрапили три події: шторм «Урі» в Техасі в лютому, ураган «Іда» в серпні – вересні та торнадо в штаті Кентуккі в грудні.
Техногенною катастрофою року можна вважати обвал 12-поверхового житлового будинку вночі 24 червня в передмісті Майамі в США.