Facebook Pixel

Інвестор Б’юррі попередив про «найбільшу в історії бульбашку на фондовому ринку»

Майкл Б’юррі. Фото: Kevin Mazur / WireImage

Майкл Б’юррі. Фото: Kevin Mazur / WireImage

Майкл Б’юррі 15 червня написав твіт, в якому попередив про найбільшу ринкову бульбашку в історії. Він припустив, що його побоювання з приводу нестримних спекуляцій тільки посилилися за час його 10-тижневої відсутності в Twitter.

tvit.png

«Люди завжди питають мене, що відбувається на ринках, — написав інвестор. — Це просто. Найбільша спекулятивна бульбашка всіх часів. На два порядки. #FlyingPigs360».

Markets Insider пише, що хештег у твіті, ймовірно, є відсиланням до відомої приказки про інвестування: «Бики заробляють гроші, ведмеді заробляють гроші, а свиней забивають». Б’юррі неодноразово заявляв інвесторам, що вони занадто жадібні, активно спекулюють, беруть на себе занадто великий ризик і женуться за нереальним прибутком.

Telegram Logo

Ще в 2019 році Б’юррі писав, що пасивні інвестиції, такі як індексні фонди, роздмухують ціни на акції та облігації аналогічно тому, що відбувалося з іпотечними цінними паперами 10 років тому.

22 лютого 2021 року Б’юррі написав у Twitter: «Люди кажуть, що я минулого разу нікого не попереджав. Я попереджав, але ніхто не послухав. І я попереджаю тепер. І знову ніхто не слухає. Але тепер у мене буде доказ, що я попереджав».

Б’юррі видалив свій профіль у Twitter на початку квітня після того, як забив на сполох із приводу акцій Tesla, а також GameStop, біткоїну, догикойну, Robinhood, SPAC, інфляції та більш широкого фондового ринку.

Контекст. 49-річний Майкл Б’юррі (Michael Burry) — американський фінансист, менеджер, засновник хедж-фонду Scion Capital, яким він керував із 2000 до 2008 рр. Потім займався особистими інвестиціями, а в 2013 році знову відкрив свій хедж-фонд, на цей раз названий Scion Asset Management.

Б’юррі був одним із перших інвесторів у світі, хто передбачив обвал ринків нерухомості та іпотeчного крeдитування, які призвели до фінансової кризи 2008 року.

Як йому вдалося це? На відміну від багатьох інвесторів, він, будучи також лікарем, навчений оцінювати проблему емпірично: на підставі доказів, а не теорій.

Про Б’юррі в Голлівуді зняли фільм «Гра на зниження».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини