23 липня стартують літні Олімпійські ігри. Церемонія відкриття відбудеться в столиці Японії Токіо. Змагання триватимуть до 8 серпня, у них візьмуть участь спортсмени з 200 країн. Українська збірна представлена у 29 видах спорту; у команді 157 спортсменів. Style вболіває за нашу збірну і згадує найяскравіші моменти українських спортсменів на Олімпіадах.

Україна на Олімпійських іграх. Фото: padrian / Pixabay
Оксана Баюл — перша чемпіонка України
Оксана Баюл стала першою олімпійською чемпіонкою незалежної України, виступивши на Олімпійських іграх 1994 року в Ліллегаммері. Оксані було 16 років, вона планувала їхати на Олімпіаду через чотири роки. Але молодій українській олімпійській збірній були потрібні спортсмени — так Баюл опинилася в команді.
Ніхто не вірив, що переможе фігуристка з України. В організаторів не було ані прапора України, ані гімну. Тоді вони запропонували поставити гімн СРСР, Росії або олімпійський гімн. Українці категорично відмовилися. Нагородження затримали на 45 хвилин. І гімн України таки прозвучав: касету із записом привезли з готельного номера глави української делегації фігуристів і поставили на церемонії.
Перший прапор України на Олімпіаді
У 1992 році на літню Олімпіаду в Барселоні українські спортсмени поїхали в складі об'єднаної команди, сформованої після розпаду СРСР. Тоді нові незалежні країни не встигали пройти кваліфікацію на Олімпійські ігри окремо. Проте нагороджували спортсменів під прапорами тих країн, які вони представляли. Так на Олімпіаді з'явився прапор України.
Першою золоту медаль отримала гімнастка Тетяна Гуцу. Цікаво, що Тетяна виступала в гімнастичному купальнику з гербом Радянського Союзу, що розпався.
Гопак Усика
У 2012 році український боксер Олександр Усик виграв золото на Олімпійських іграх у Лондоні. У фінальному поєдинку він переміг італійського спортсмена Клементе Руссо з рахунком 14:11. Усик запам'ятався уболівальникам не тільки перемогою, але і своїм танцем. Тоді на рингу боксер станцював переможний гопак.
Гімн України в Сочі-2014
На Олімпіаді в Сочі українські біатлоністки Олена Підгрушна, Юлія Джима, Віта і Валя Семеренки виграли в естафетній гонці 4 по 6 км, перемігши команди Росії та Норвегії. Це друге золото України на зимових Олімпійських іграх — перше завоювала Оксана Баюл. Так у лютому 2014 року в Сочі пролунав гімн України. Саме тоді наприкінці лютого почалася анексія Криму.
Важливе золото Олега Верняєва
На літній Олімпіаді 2016 року в Ріо-де-Жанейро Україна посіла 31-е місце в загальнокомандному медальному заліку, завоювавши 11 медалей (2 золоті, 5 срібних і 4 бронзові). За всю історію виступів української збірної на літніх Олімпійських іграх це найнижчий показник. Що не дивно для країни в такий важкий історичний момент. Перша золота медаль була найочікуванішою. Її приніс гімнаст Олег Верняєв, перемігши у вправах на паралельних брусах.