Facebook Pixel

РРО для ФОПів з 1 січня – міфи і правда у викладі нардепа Гетманцева

Підприємці сфери торгівлі масово реєструють РРО (реєстратори розрахункових операцій) у зв'язку з обов'язковим їх використанням з 1 січня 2022 року. Лише за 28 грудня податкова зареєструвала 7718 РРО. Про це повідомив голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев, який є одним із головних ініціаторів фіскалізації ФОПів.

У свою чергу Державна податкова служба (ДПС) нагадала, що ФОП – платники єдиного податку першої групи звільнені від обов'язку застосовувати РРО або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО). Але ці підприємці можуть займатися лише роздрібним продажем товарів на ринках або наданням побутових послуг населенню, їм заборонено використовувати працю найманих осіб. З 1 січня у них не з'явиться обов'язок застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів.

ФОП – платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп з 1 січня 2022 року зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

При цьому ФОП – платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів.

Днями Кабмін ухвалив, що підприємці – платники єдиного податку, які займаються роздрібною торгівлею на території сіл, можуть не застосовувати РРО/ПРРО, а використовувати розрахункові книги та книги обліку розрахункових операцій.

Це послаблення не діє у випадках:

  • роздрібної торгівлі у торгових об'єктах, де також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
  • дистанційної торгівлі, включаючи онлайн-продаж;
  • прийняття рішень сільськими радами та радами ОТГ щодо обов'язкового застосування на їхней території РРО/ПРРО.

У своєму телеграм-каналі Гетманцев опублікував інфографіку, яка, за його словами, розвінчує міфи, пов'язані із застосуванням підприємцямі РРО/ПРРО після 1 вересня 2022 року.

1.jpg 23.jpg 31.jpg 4.jpg


52.jpg


Подякувати 🎉