Приватизація «Більшовика»: ДБР розслідує можливі махінації з оцінюванням. Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН
Державне бюро розслідувань (ДБР) проводить розслідування в рамках справи щодо можливих зловживань чиновників Фонду держмайна України під час приватизації «Першого київського машинобудівного заводу» (ПКМЗ, раніше – завод «Більшовик»). Наразі 100% акцій заводу заарештовано. Про це повідомляють на сайті відомства.
У Бюро зазначають, що незаконне відчуження заводу з державної власності за заниженою вартістю завдало економічних збитків державним інтересам. 11 січня слідчий суддя за клопотанням сторони звинувачення наклав арешт на 100% статутного капіталу «Більшовика». Експертиза встановила, що звіт про оцінювання майна, використаний для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно позначитися на правдивості оцінки.
У межах кримінального провадження за ч. 2. ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу триває досудове розслідування. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 6 років із позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.
Контекст. 27 жовтня 2021 року Фонд держмайна продав «Більшовик» за 1,429 млрд грн. Його викупив консорціум інвесторів, серед яких власник A Development Олексій Баранов і компанія UDP під управлінням Андрія Іванова.
Стартову ціну об'єкта було встановлено на рівні 1,39 млрд грн. Згідно з приватизаційними умовами, новий власник має погасити заборгованість заводу перед трудовим колективом, держбюджетом та іншими кредиторами (борги складають понад 500 млн грн), виконати чинний колективний договір і не допустити звільнення працівників упродовж певного строку. Крім того, покупцеві необхідно інвестувати в модернізацію підприємства не менш як 57 млн грн упродовж трьох років, зберегти частину наявного потенціалу виробництва на майданчиках у Києві чи Жашкові, або інших виробничих потужностях в Україні.