Facebook Pixel

Прокат електросамокатів і велосипедів: що пропонують шерингові сервіси в 2021 році

Оренда електросамокатів і велосипедів 2021: ціни, покриття, умови. Фото: Unsplash

Оренда електросамокатів і велосипедів 2021: ціни, покриття, умови. Фото: Unsplash

The Page з’ясувало, що пропонують сервіси прокату електросамокатів і велосипедів у 2021 році. Порівняли ціни, покриття та умови користування електротранспортом в Україні.

Якщо велопрокат — річ у принципі не нова, то шеринг електросамокатів з’явився не так давно. Три роки тому в Каліфорнії ринок оренди «скутерсів» запустила компанія Bird. За рік із гаком сервіс залучив $2 млрд інвестицій, охопив 120 міст і згенерував річний обіг у $100 млн.

До України тренд на мікромобільність дійшов лише минулого року. Хай інфраструктура недосконала, а правила дорожнього руху щодо легкого персонального транспорту поки що мовчать — попит на нього зростає. ЛУН підрахував, що в травні 2020 року порівняно з 2019-м попит на електросамокати зріс на 188%, а на велосипеди — на 182%.

Для коротких поїздок мікротранспорт справді має кілька переваг: дихаєте свіжим повітрям, добираєте хвилини фізичної активності, самостійно будуєте гнучкий маршрут. Плюс екологічність. Утім, таксі та громадський транспорт рухаються швидше, а коштують інколи навіть дешевше.

Ціни на прокат велосипедів та самокатів 2021

Ціни на прокат велосипедів та самокатів 2021

1

Електросамокати Bolt

Сервіс таксі родом із Естонії першим запустив у столиці прокат електросамокатів. Це сталося ще в серпні минулого року. У цьому сезоні Bolt значно знижує ціни та підкорює нові українські міста.

  • Ціни

Розблокування коштує 9 грн. Тариф із понеділка до четверга 1,9 грн/хв. П’ятниця, субота й неділя — 2,5 грн/хв. Оренда електросамоката на цілий день обійдеться в 490 грн. За 100 грн можна забронювати вільний самокат поблизу. Потім ці гроші повернуть на карту. Таким чином, година поїздки на електросамокаті Bolt коштує 123 грн у будні та 159 грн у вихідні.

  • Покриття

Сервіс працює переважно в центрі Києва. На лівому березі та в спальних районах правого самокатів практично немає. Цієї весни Bolt розширює географію. 23 квітня прокат запустили у Львові. У планах — Одеса та інші великі міста України.

  • Як скористатися
  1. Завантажити додаток Bolt. Він єдиний — і для таксі, і для електросамокатів.
  2. Увімкнути режим самокатів, натиснувши кнопку в правому верхньому кутку.
  3. Знайти вільний самокат і відсканувати QR-код або ввести його номер самостійно.
  4. Ознайомитися з правилами безпеки в додатку та почати поїздку.
  5. Припаркувати самокат у дозволеному місці — не на проїжджій частині або посередині пішохідної доріжки. Зона, де можна залишити транспорт, позначена на мапі в застосунку.
  6. Сфотографувати припаркований самокат через додаток.
  7. Оплатити поїздку з банківської картки.
2

Шеринг електросамокатів Kiwi

Наразі це найдешевший сервіс шерингу електросамокатів в Україні (хоча різниця з конкурентами незначна). Компанія родом із Нідерландів. Навесні минулого року Kiwi з’явився в Одесі, а восени «доїхав» і до столиці.

  • Ціни

Самокат розблокується за 8 грн. Тарифи такі ж, як і в Bolt. Пакету на цілий день немає. Сервіс працює за системою депозитів. Щоб скористатися ним, треба поповнити рахунок у додатку щонайменше на 200 грн.

Таким чином, година поїздки на електросамокаті Kiwi коштує 122 грн із понеділка до четверга та 158 грн у п’ятницю, суботу й неділю. Плюс на рахунку залишаться кошти на 15-30 хвилин наступної поїздки.

  • Покриття

Нині сервіс працює в Києві, Львові, Одесі та Дніпрі.

  • Як скористатися
  1. Встановити додаток Kiwi.
  2. Поповнити рахунок у застосунку з банківської картки щонайменше на 200 грн.
  3. Просканувати QR-код на рульовій частині самоката та почати поїздку.
  4. Щоб завершити поїздку, потрібно сфотографувати припаркований транспорт через додаток.

Kiwi розробив детальну інструкцію з техніки їзди на електросамокаті. Є навчальні відео, як правильно розпочати поїздку та припаркувати «електричного коня».

3

Електросамокат напрокат від Scroll

Scroll — грузинський стартап, який зайшов в Україну в жовтні минулого року. Сервіс співпрацює з Bird — однією з найбільших американських компаній на ринку мікромобільності.

  • Ціни

Зараз у Scroll найдорожчі розцінки на прокат електросамокатів. Розблокування коштує 10 грн, а хвилина поїздки незалежно від дня тижня — 4 грн. Як і в Kiwi, пакету на день немає. Щоб розпочати поїздку, треба поповнити депозитний рахунок у застосунку на 50, 100 або 200 грн.

Scroll попереджає: інколи банки можуть зняти з банківської картки 85 грн за передавторизацію. Кошти мають повернути за кілька хвилин.

Таким чином, година поїздки на електросамокаті Scroll коштує 250 грн.

  • Покриття

Поки що сервіс працює тільки в центральних районах Києва.

  • Як скористатися
  1. Завантажити з App Store чи Play Market додаток під назвою Bird.
  2. Обрати тариф на 50, 100 або 200 грн і поповнити рахунок.
  3. Знайти вільний самокат поблизу та розблокувати його в застосунку.
  4. Щоб почати поїздку, треба відштовхнутися та «проскролити» кнопку прискорення великим пальцем.
  5. Завершити поїздку можна, натиснувши відповідну кнопку в додатку.
Як користуватися електросамокатом Scroll. Фото: Scroll

Як користуватися електросамокатом Scroll. Фото: Scroll

4

Прокат велосипедів Bikenow

Bikenow — українська назва сервісу Nextbike. Це німецька компанія, що оперує системами громадського велопрокату в 25 країнах світу. У нас сервіс працює вже понад два роки та тримає на балансі більше 2 тис. велосипедів.

  • Ціни

Розблокування за 5 грн, тариф 0,5 грн/хв. Байкшеринг на депозитній основі: щоб поїхати, треба закинути на рахунок у додатку 200 грн. Абонемент на місяць коштує 399 грн, а на сезон — 1499 грн. З ним перші 30 хв поїздки безкоштовні, далі кожні пів години обійдуться в 20 грн.

Крім того, дають бонуси, якщо через спеціальне посилання запрошуєш друга. Накопиченими бонусами можна оплатити до 20% поїздки.

Таким чином, година поїздки на велосипеді Bikenow коштує 35 грн. Депозиту вистачить на 6 із половиною годин безперервного катання або на 5 поїздок по годині.

  • Покриття

Локацій у столиці багато, і перелік постійно оновлюється. Велосипеди доступні в Оболонському, Деснянському, Дніпровському, Дарницькому, Подільському, Шевченківському, Солом’янському, Печерському, Голосіївському та Святошинському районах, а також в урядових кварталах і в низці житлових комплексів. Повний список на сайті.

  • Як скористатися
  1. Встановити додаток Bikenow.
  2. Зареєструватися за номером мобільного телефона та поповнити особовий рахунок з банківської картки.
  3. Обрати найближчий велосипед та відсканувати його QR-код у застосунку. Замок відімкнеться автоматично.
  4. Щоб завершити поїздку, треба припаркувати велосипед у сервісній зоні. Вона позначена в додатку червоним кольором.
  5. Потягнути важіль на замку донизу (над заднім колесом під сидінням). Дочекатися, поки загориться блакитний діод та пролунає подвійний звуковий сигнал. Опісля позначити кінець поїздки в додатку.
5

Оренда велосипедів і самокатів Veliki.ua

Українська компанія Veliki.ua працює з 2009 року і позиціонує себе як сервіс активного відпочинку. Крім велосипедів і самокатів, тут можна орендувати автобагажники, рації, туристичне спорядження, водні велосипеди, лижі й сноуборди. Є послуга ремонту та зберігання.

  • Ціни

Для кожного міста свої розцінки. На вартість впливає і вид велосипеда — дитячий, підлітковий, гірський, триколісний, круїзер (велосипед для міських прогулянок) або тандем. Наприклад, година поїздки на круїзері в Києві коштує 150 грн, 5 годин — 500 грн, а цілий день — 600 грн. Електросамокат обійдеться в 100 грн за 15 хв, 200 грн за пів години або ж 300 грн за годину.

Прокат велосипедів 2021. Фото: FB / veliki.ua

Прокат велосипедів 2021. Фото: FB / veliki.ua

За окрему доплату 25-50 грн можна орендувати різноманітні багажники, дорожні сумки, фари, м’яке сидіння. Дитяче велокрісло, шлем, насос і замок видають безкоштовно.

Обов’язково треба дати заставу, наприклад, 6 тис. грн за міський велосипед, а 12 тис. грн — за електросамокат. Можна замінити гроші документами: залишити паспорт або водійське посвідчення нового зразка плюс 500 грн.

  • Покриття

Сервіс працює в Києві, Дніпрі, Львові, Одесі, Сумах, Харкові та Чернігові.

  • Як скористатися
  1. Знайти найбільш зручний пункт прокату на сайті.
  2. Зателефонувати за номером для консультації або відразу прийти на локацію.
  3. Обрати транспорт, оплатити прокат і залишити заставу.