Facebook Pixel

Курс валют до кінця листопада-2020: що буде з доларом і євро

З початку листопада гривня, згідно з офіційним курсом Національного банку, трохи зміцнилася. Так, долар сьогодні коштує 28,19 грн, що на 26 копійок менше, ніж на початку місяця. З євро ситуація є стабільнішою: гривня зміцнилася щодо європейської валюти на три копійки — до 33,26 грн.

Про те, що буде з курсом валют до кінця листопада, які чинники на нього впливатимуть і чи варто зараз купувати долари та євро — у матеріалі The Page.

Які чинники вплинуть на курс долара, євро та рубля до кінця листопада

Сьогодні ринок перебуває під впливом зовнішніх фундаментальних чинників, які і впливають на курсоутворення, зазначає керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний. Передусім він виділяє попит і пропозицію.

«Багато читачів могли помітити, що останнім часом долар зріс майже до 28,7 грн, а потім впав до 28,1 грн. Це було пов'язано з тим, що на початку місяця експортери зазвичай відчувають певний дефіцит гривневих ресурсів: відшкодований ПДВ вони вже витратили, і їм не залишається іншого виходу, як продавати валюту на міжбанківському валютному ринку для фінансування своєї господарської діяльності», — зазначає він, додавши, що найближчим часом очікується перевищення попиту над пропозицією, бо експортери вже практично закрили свою потребу в гривневих ресурсах і скоротять продаж валюти.

Аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Євгенія Ахтирко зазначає, що останнім часом спостерігається зміцнення курсу гривні щодо долара. Так, перевага на міжбанку змістилася в бік покупців, а курс повернувся на рівень двомісячної давності. За її словами, така поведінка курсу вказує на те, що ослаблення гривні у вересні-жовтні було значною мірою спричинено негативним новинним тлом. Проте в компанії не очікують, що зміцнення гривні може бути стійким і тривалим, оскільки ринок, як і раніше, є чутливим до новинного фону й перевага може швидко хитнутися в інший бік.

Щодо євро, то, на думку Нетесаного, курс залежатиме від міжнародного валютного ринку та співвідношення пари євро/долар.

Одними з головних чинників стануть економічні й фундаментальні новини зі США, як-от:

  • вибори президента США;
  • кількість первинних заявок на одержання допомоги по безробіттю;
  • індекс виробничої активності та інше.

Російський рубль зі свого боку з початку року подешевшав щодо долара на чверть. Інфляція в Росії 2020 року, за офіційними прогнозами, мала скласти приблизно 4%, проте, за даними Росстату, цього показника вона досягла вже до кінця перших десяти місяців. А продовольча інфляція вже більш ніж удвічі перевищує цей показник. На піку осіннього зростання долар перевищив позначку 80,5 рубля, а євро майже досяг 94 рублів.

«Хоча економіка РФ здебільшого залежить від експорту енергоресурсів, варто зазначити, що сьогодні вартість цих ресурсів є досить скромною і значних надходжень валюти від продажу природних ресурсів годі очікувати».

Юрій Нетесаний

Юрій Нетесаний

Партнер «Атлант-Фінанс»

Прогноз курсу долара, євро та рубля до кінця листопада

Ахтирко очікує, що до кінця листопада курс долара складе 28,4 грн.

Приблизно такої ж думки й Нетесаний. За його словами, у листопаді курс перебуватиме в діапазоні 28-29 грн за долар. Але більшу частину часу котирування проведуть у діапазоні 28,2 — 28,7 грн за долар.

«Тренд щодо долара залишається той самий — ослаблення гривні. Але як вона поводитиметься в процесі — це передбачити неможливо. Ключовою проблемою залишається співпраця з Міжнародним валютним фондом, яка тягне за собою інші».

Сергій Фурса

Сергій Фурса

інвестиційний банкір

Щодо євро, то, за словами Нетесаного, співвідношення пари євро/гривня буде в діапазоні 32,5 — 34,5 грн, але більшу частину часу котирування перебуватимуть у діапазоні 33-34 грн. Щодо рубля, то ця валюта коштуватиме 0,37 — 0,36 грн, хоча більшу частину часу котирування проведуть у діапазоні 0,367 — 0,362 грн за рубль.

Коли краще купувати долари, євро та рублі?

«Українська економіка здебільшого будується на доларах — так склалося історично. Тому варто зазначити: якщо робити накопичення, то краще в доларах. Купувати долари сьогодні доцільно за курсом 28 грн і до 28,5 грн. Якщо вартість долара буде вищою за 28,5 грн, доцільність такої купівлі зникне. Також варто пам'ятати про строки: купувати долари варто на строк принаймні 2-3 місяці».

Юрій Нетесаний

Юрій Нетесаний

Партнер «Атлант-Фінанс»

Щодо євро, то це більше інструмент для розрахунків, хоча його також можна розглядати як інструмент для накопичень. Тут доцільною є купівля до 32,5 грн. Вище за рівень 32,5 грн купівля євро також стає нецікавою, а валютні ризики — значними.

Quote«Щодо рубля, то цю валюту ми відносимо тільки до виду розрахунків, і її варто купувати тільки в тому разі, якщо необхідно провести розрахунки в цій валюті», — резюмував Нетесаний.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉