Facebook Pixel

Курс валют на листопад-2020: прогноз щодо гривні, долара та євро

Ситуація на українському валютному ринку в жовтні не потішила нас навіть несуттєвим зміцненням гривні. Так, станом на 1 жовтня долар коштував 28,31 грн, а на 29 число цього місяця вже 28,39 грн. За місяць гривня трохи ослабла й щодо євро: так, на початку місяця курс становив 33,16 грн, а 29 жовтня — уже 33,31 грн.

The Page опитало фінансистів і банкірів про те, що буде з гривнею, доларом і євро в листопаді 2020 року, які чинники впливатимуть на валюти, а також попросило поради щодо їхньої купівлі.

Які чинники впливатимуть на долар і євро в листопаді 2020 року

Центральним питанням у ситуації з курсом долара в Україні залишається бюджет 2021 року — основний фінансовий документ країни та його відповідність меморандуму з Міжнародним валютним фондом, говорить член Ради Нацбанку Віталій Шапран. На його думку, на документ реагуватимуть не тільки офіційні кредитори України, а й покупці ОВДП, коштом яких фінансується дефіцит бюджету, зокрема 2020 року.

«Кінець року в мене особливих побоювань не викликає — практика минулих років показує, що можливе недофінансування окремих статей бюджету наприкінці року зазвичай зменшує гривневу ліквідність, яка штурмує валютний ринок. Для валютного ринку стратегічно важливо, щоб зараз було внесено ясність із бюджетом-2021. Інші чинники, найімовірніше, є похідними від цього документа, який має розглянути парламент».

Віталій Шапран

Віталій Шапран

Член Ради НБУ

Facebook profile

Шапран також пояснив, що фундаментальні чинники грають зараз на користь гривні. Так, ціни на залізорудну сировину й чорні метали перебувають на високому рівні вже тривалий час, непоганими залишаються й ціни на врожай зернових 2020 року, а грошові перекази заробітчан в Україну впали зовсім несуттєво.

Керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний зі свого боку називає інші чинники впливу на курс долара, а саме:

  • кінець листопада — це період великих продажів у ритейлі;
  • опалювальний сезон;
  • стабільний попит на енергоресурси з огляду на те, що Україна — енергозалежна країна;
  • попит на валюту з боку нерезидентів через вихід з українських ОВДП. Попит на валюту перевищуватиме її пропозицію впродовж усього листопада.
Quote«Тому зміцнення гривні очікувати не варто. Однак головну роль у процесі відіграватиме регулятор. Саме своєчасні інтервенції й обсяги цих інтервенцій із боку НБУ будуть головним чинником впливу на курс долара. Від їхнього обсягу залежатиме рівень девальвації національної валюти в той чи інший день», — зазначає він.

Щодо євро, то на котируваннях валюти щодо гривні позначатиметься значна волатильність міжнародних ринків за парою євро/долар на тлі майбутніх виборів у США. Нетесаний вважає, що на міжнародному фінансовому ринку євро перебуватиме в діапазоні $1,16 — $1,20 за один євро.

Прогноз курсу долара та євро на листопад-2020

«У листопаді ми очікуємо курс долара в діапазоні 28,2 — 29,2 грн за один долар, але більшу частину часу котирування перебуватимуть у діапазоні 28,4 — 28,9 грн за один долар. Щодо євро, то гривня торгуватиметься в коридорі 32,5 — 34,5 грн за один євро, але впродовж значного проміжку часу євро перебуватиме в коридорі 33,0 — 34,0 грн за один євро».

Юрій Нетесаний

Юрій Нетесаний

Партнер «Атлант-Фінанс»

На думку ж аналітика інвесткомпанії Concorde Capital Євгенії Ахтирко, найімовірніший сценарій щодо тренду курсу в листопаді — це або слабка девальвація ближче до рівня 28,4 грн за долар, або продовження тренду в коридорі приблизно 28,3 грн за долар, який склався в жовтні.

Quote«Зміцнення гривні є малоймовірним», — вважає вона.

Чи варто купувати долари та євро в листопаді-2020?

Керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» стверджує, що для заощаджень найкраще використовувати долар. Це значною мірою пов'язано з рівнем спредів і ліквідності валюти на ринку. Євро ж варто купувати тільки в тому разі, якщо є необхідність їх витрачати в майбутньому, не обмінюючи назад на гривню.

«Щодо строків, то тут варто розраховувати на те, що, купуючи долар сьогодні, ви продаватимете його не раніше січня, тобто через три місяці. Коротші операції міститимуть значні валютні ризики. Щодо рівня для покупки валюти, то тут варто орієнтуватися на діапазон 28,1 — 28,4 грн за один американський долар, звісно, з орієнтиром на нижню межу», — резюмував він.

Подякувати 🎉