Facebook Pixel

Прогноз курсу долара до кінця 2020-го: гривня впаде в грудні

Основний курсовий коридор гривні до кінця року в Україні складе 28,5-29 грн за долар. На можливі коливання, з одного боку, впливатиме бюджет, а з іншого — коронавірус. Про це партнеру The Page — діловому тижневику «Перша Шпальта» розповів економіст центру Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза.

Він пояснив, що на відміну від інших країн світу в Україні коронавірус грає специфічну роль, а саме: у нас повністю просіли імпортні витрати на туризм, а також впав споживчий імпорт і енергоресурси. Тобто в Україні епідемія й локдаун стримують тиск на курс, але на нього тиснутимуть високий дефіцит бюджету й можливі високі державні витрати наприкінці року. Кукуруза також додав, що частина цих витрат піде на валютний ринок і тиснутиме на курс, створюючи додатковий попит.

Telegram Logo
Quote«Зараз курс, як двогорбий верблюд — ми бачимо один стрибок у вересні й один у грудні через традиційне підвищення державних витрат. Друга половина жовтня й листопад — це стабілізація валютного ринку», — додав експерт.

Виконувач обов’язків директора департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін зі свого боку зазначив, що регулятор не захищає якийсь конкретний рівень курсу.

Quote«Ми рухаємося за ринком, за балансом попиту та пропозиції. Якщо зараз попит перевищує пропозицію, то гривня трошки знецінюється. У серпні, наприклад, була зворотна ситуація — гривня зміцнювалася, бо пропозиція переважала над попитом», — пояснив він.

Лупін також додав: у Нацбанку не очікують, що гривня може впасти до екстремальних позначок, але прогнозують, що в жовтні — листопаді буде додаткова пропозиція іноземної валюти від експорту агропродукції, тому курс гривні може дещо зміцнитися.

Контекст. Раніше Нацбанк послабив офіційний курс гривні до долара на 2 копійки. Офіційний курс 28 вересня 2020 року становив 28,28 грн. Перед тим максимальні показники були 4 вересня 2018 року: тоді долар можна було купити за 28,41 грн, а продати за 28,45 грн. Ще більше долар коштував 24 лютого 2015 року — купити його можна було за 32,0 грн, а продати за 33,5 грн.

Коментарі

Всі новини

Топ-5 ароматів Kenzo

style