Mercedes S 680 Guard: рівні захисту, характеристики, фото, відео, ціни і умови придбання. Фото: Mercedes-Benz
Ще в 80-і всі преміум-виробники, які поважають себе, самостійно бронювали свої седани та лімузини. До кінця століття їх залишилося менш десяти через різке падіння попиту. Справа в тому, що після розвалу СРСР і появи даркнета стала доступною не тільки всіляка стрілецька зброя, а й РПГ-7 або «базуки». Проти яких «панцерлімузини» безсилі — гранатомети як створені для того, щоб розривати бронезахист. Сьогодні таких виробників залишилося всього п'ять. Але і тоді, і тепер «номером один» у настільки специфічному сегменті є Mercedes-Benz — 90% броньовиків, на яких возять глав держав, зроблені його фірмовим підрозділом Guard.
Фахівці підрозділу Guard, що займається бронюванням серійних «мерседесів», заявляють, на сьогоднішній день S 680 Guard 4Matic — найбільш захищений легковий автомобіль із представлених на ринку.
90% броньовиків, на яких возять глав держав, несуть емблему Mercedes. Фото: Mercedes
material: https://thepage.ua/exclusive/bronemobil-cadillac-one-zver-dlya-dzho-bajdena
Рівень захисту
Їхнє останнє дітище можна вважати витвором фортифікаційного мистецтва. Справа в тому, що S-клас попереднього покоління, так само як і Audi A8 Security, його основний конкурент на ринку «панцервагенів», сертифікований за 9-м рівнем балістичного захисту стандарту VPAM. Лише окремі зони їхніх салонів відповідають класу VR10 — вищому з доступних для цивільних легкових автомобілів. Він гарантує, що такий броньовик витримає і підрив ручної гранати, і наїзд на міну, і обстріл з ручної й автоматичної зброї кулями зі сталевим сердечником. Наприклад, бронебійно-запальними кулями з патроном 7,62х54 мм зі снайперської гвинтівки Дегтярьова. Так ось, Mercedes-Benz S 680 Guard 4Matic цілком і повністю сертифікований за вищим — десятим — рівнем. До нього подібним рівнем міг похвалитися лише топовий Maybach S 600 Guard.
Через рівень захисту VR10 салон Mercedes S 680 Guard 4Matic — найбезпечніше місце на Землі. Особливо коли за вікнами свинцевий дощ, що ллється з СВД.
Дверцята Mercedes S 680 Guard 4Matic важать у 3-4 рази більше через бронелисти, полікарбонатне скло і їхні гідропідйомники. Фото: Mercedes-Benz
Новітній «панцерваген» створений на основі довгобазової версії S-седана. І тому його можна замовити і в чотиримісній, і п’ятимісній конфігурації. У першому випадку ззаду встановлюються окремі крісла, в другому — звичайний для моделі диван. А ось більш звичною для бронювання версії на основі Pullman (лімузин із перегородкою за сидінням водія) в новому поколінні не буде. Під великим питанням і захищена модифікація Maybach.
Екстер'єр
Зрозуміло, конструктори не розкривають точний рецепт створення броньовика. Але основні зміни стали відомі. Навіть незважаючи на те, що чи не головною складовою Guard-концепції є максимальна схожість броньованих версій зі звичайними. Зовні відрізнити їх можна тільки за специфічними деталями на кшталт більш огрядних покришок, чорних рамок на склі та традиційних ручок замість висувних. Так надійніше, адже двері «панцервагена» важать в 3-4 рази більше через інстальовані бронелисти, багатошарове полікарбонатне скло та гідравлічні склопідйомники. Раніше вони були пневматичними, але заради досягнення класу VPAM VR10 розробники збільшили товщину скла з 6 до 10 сантиметрів і пневматиці виявилося важкувато справлятися з таким вантажем. Одним словом, зовнішність Mercedes-Benz S 680 Guard 4Matic вельми оманлива — під цілком цивільним одягом ховається справжній Форт-Нокс.
Товщина багатошарового полікарбонатного скла Mercedes S 680 Guard 4Matic збільшилася з 6 до 10 см. Фото: Mercedes-Benz
Силова структура
Конструктори Guard і раніше серйозно перекроювали остов, а тепер практично створили його заново. Це дало можливість інсталювати плити композитної броні під більш вигідними для захисту кутами установки. І застосувати трохи більше об'ємну, але водночас менш важку керамо-полімерну броню.
Йдеться про т. зв. корундову кераміку, створену на основі оксиду алюмінію, що особливого ставлення до звичної глини не має. Оскільки міцність такого матеріалу вище міцності бронесталі, вона ефективніше протистоїть бронебійним кулям. Фактично в сендвіч-плитах «корунд» сплющує і сповільнює сердечник настільки, що наступний шар (полімерний або сталевий) стає для нього непереборним.
Mercedes S 680 Guard захищений по класу VPAM VR10 — вищому з доступних для цивільних автомобілів. Фото: Mercedes-Benz
Двигун
І все ж вага броньовика помітно збільшилася, дійшовши до 4,3 тонни. Справитися з такою масою, характерною скоріше для вантажівок, покликаний топовий 12-циліндровий двигун. Індекс моделі (S 680) не випадково збігається з «майбахівським» — саме в останнього запозичений бітурбірованний 6-літровий мотор (612 к. с. 830 Нм), витрата якого здатна назавжди вкрасти дитинство у Грети Тумберг.
До Mercedes-Benz S 680 Guard 4Matic усі заводські S-броньовики були з класичним задньопривідним компонуванням. Фахівці Guard понад півстоліття стверджували, що повнопривідна трансмісія не витримає подібних навантажень. А тепер запевняють, що без неї не впоралися б. Зрозуміло, трансмісія посилена, а більшість елементів підвіски замінено на більш міцні або посилено.
Покришки
Крім того, перекалібровані настройки рульового управління і 9-ступінчастої АКП, а максимальна швидкість штучно обмежена на відмітці 190 км/год. І справа не стільки в жахливій інертності настільки важкого автомобіля, скільки в ресурсності особливих шин Michelin PAX. Вони спроектовані спеціально для автомобілів із прихованим бронюванням і завдяки пластиковим бандажам-вставкам дозволяють продовжити рух навіть після попадання в них із автоматичної зброї. Дозволена дальність ходу з пробоїнами — до 30 км, що вважається більш ніж достатнім, щоб вивести автомобілі з-під вогню.
Особливе оснащення
Як у будь-якого бронеавтомобіля, у S 680 Guard безліч позицій вкрай специфічного обладнання. Наприклад, системи автономного пожежогасіння або аварійної подачі кисню на випадок газової атаки. Але найбільш затребувані опції куди простіші: це спецсигнали, флагштоки й інтерком для переговорів із «вулицею». За словами Галини Пелех, PR-менеджерки українського представництва Daimler AG, офіційно броньовик представлять у вересні на франкфуртському автосалоні IAA. Тільки тоді стануть відомими українські квоти і «панцерваген» буде доступний для замовлення. Стандартних цін як таких немає, оскільки всі автомобілі збираються тільки за індивідуальними спецзамовленнями. У Німеччині прайс-лист стартує з 570 тис. євро проти 123,3 тис. євро за S 500 4matic Limousine lang і 217,3 тис. євро за Maybach S 680 4matic. Початкові терміни виконання замовлення — 51 робочий день без урахування черги, яка обов'язково утворюється.
У Mercedes S 680 Guard 4Matic цілий арсенал вкрай незвичайного допобладнання. Фото: Mercedes-Benz