Що таке пульсоксиметр і скільки він коштує

Стиль життя

Коронавірус в Україні набирає обертів. Як остаточно перемогти цю хворобу, поки не знають. Коли з'явиться вакцина проти COVID-19, невідомо. Але лікарі, які працюють з ковідними пацієнтами, дають рекомендації: пити більше води, приймати вітаміни, зміцнювати імунітет. І радять мати під рукою два прилади: термометр, щоб контролювати температуру, та пульсоксиметр, щоб перевіряти кількість кисню в крові. The Page розібралося, які пульсоксиметри представлені в Україні та скільки вони коштують.

Що таке пульсоксиметр

Фото: Zdenek Machacek / Unsplash

Фото: Zdenek Machacek / Unsplash

Пульсоксиметр — невеликий прилад, який вимірює сатурацію крові. Це показник насичення крові киснем. Чим вище сатурація — тим більше кисню доставляє кров. Нормальна сатурація — 95%. Згідно з наказом МОЗ № 2438 від 27.10.2020 року, стаціонарне лікування показано в разі сатурації менше ніж 92% (за умови рентгенологічно підтвердженої пневмонії).

Користуватися пульсоксиметром нескладно: його надягають на палець, як «прищіпку». Лікарі радять вимірювати кількість кисню сидячи. Попередньо потрібно зробити пару глибоких вдихів і кілька рухів руками в сторони, як під час ранкової зарядки.

Telegram Logo

Скільки коштує пульсоксиметр

Фото: Stanley Ng / Pexels

Фото: Stanley Ng / Pexels

Домашній пульсоксиметр коштує від 500 грн до 4 тис. грн. Ціна залежить від виробника й набору функцій. Найпростіший показує сатурацію та частоту пульсу. Найдорожчий зберігає й записує ці показники впродовж доби; його можна під'єднати до комп'ютера з допомогою USB-кабелю або до смартфона з допомогою Bluetooth, а також встановити граничні значення та сигнал тривоги.

Пульсоксиметр Beurer

Найдорожчі пульсоксиметри в німецького виробника Beurer (від 2 до 4 тис. грн), вони ж і найфункціональніші. Крім того, компанія розробила мобільний застосунок Beurer HealthManager, який відстежує динаміку змін.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Пульсоксиметр Heaco

На цьому ж рівні ціни британської компанії Heaco: їхні пульсоксиметри коштують від 800 грн до 4 тис. грн. Найдорожчі моделі включаються автоматично, щойно їх одягнеш на палець, і так само вимикаються, коли їх знімаєш. А ще вони використовуються для моніторингу новонароджених.

Пульсоксиметр iHealth

У пульсоксиметра iHealth (1,7 тис. грн) є застосунок для iPhone, iPod, iPad і дизайн у стилі Apple. Показники висвічуються на телефоні й на самому приладі (з допомогою світлодіодів).

Пульсоксиметри для дітей

У педіатричних пульсоксиметрів — дитячий дизайн. Вони яскраві і зроблені у вигляді пінгвінів, жучків, сонечок, качечок, машинок. Такі прилади вимірюють сатурацію за лічені секунди, щоб дитина не вередувала. Вартість — від 2 тис. грн до 2,8 тис. грн.

Девайси з пульсоксиметрами

Функції пульсоксиметра також є в смартгодинників Apple Watch (ціна — 15 тис. грн) й у фітнес-браслетів Huawei (ціна — від 900 грн до 2 тис. грн).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Скільки коштує тест на коронавірус Стиль життя

Скільки коштує тест на коронавірус

Страховка від коронавірусу для туристів. Скільки коштує та де брати Стиль життя

Страховка від коронавірусу для туристів. Скільки коштує та де брати

Сторіз: хто отримав премію «Золотая перчатка» Сторіз

Сторіз: хто отримав премію «Золотая перчатка»