Facebook Pixel

Що таке пульсоксиметр і скільки він коштує

Життя

Коронавірус в Україні набирає обертів. Як остаточно перемогти цю хворобу, поки не знають. Коли з'явиться вакцина проти COVID-19, невідомо. Але лікарі, які працюють з ковідними пацієнтами, дають рекомендації: пити більше води, приймати вітаміни, зміцнювати імунітет. І радять мати під рукою два прилади: термометр, щоб контролювати температуру, та пульсоксиметр, щоб перевіряти кількість кисню в крові. The Page розібралося, які пульсоксиметри представлені в Україні та скільки вони коштують.

Що таке пульсоксиметр

Фото: Zdenek Machacek / Unsplash

Фото: Zdenek Machacek / Unsplash

Пульсоксиметр — невеликий прилад, який вимірює сатурацію крові. Це показник насичення крові киснем. Чим вище сатурація — тим більше кисню доставляє кров. Нормальна сатурація — 95%. Згідно з наказом МОЗ № 2438 від 27.10.2020 року, стаціонарне лікування показано в разі сатурації менше ніж 92% (за умови рентгенологічно підтвердженої пневмонії).

Користуватися пульсоксиметром нескладно: його надягають на палець, як «прищіпку». Лікарі радять вимірювати кількість кисню сидячи. Попередньо потрібно зробити пару глибоких вдихів і кілька рухів руками в сторони, як під час ранкової зарядки.

Скільки коштує пульсоксиметр

Фото: Stanley Ng / Pexels

Фото: Stanley Ng / Pexels

Домашній пульсоксиметр коштує від 500 грн до 4 тис. грн. Ціна залежить від виробника й набору функцій. Найпростіший показує сатурацію та частоту пульсу. Найдорожчий зберігає й записує ці показники впродовж доби; його можна під'єднати до комп'ютера з допомогою USB-кабелю або до смартфона з допомогою Bluetooth, а також встановити граничні значення та сигнал тривоги.

Пульсоксиметр Beurer

Найдорожчі пульсоксиметри в німецького виробника Beurer (від 2 до 4 тис. грн), вони ж і найфункціональніші. Крім того, компанія розробила мобільний застосунок Beurer HealthManager, який відстежує динаміку змін.

Пульсоксиметр Heaco

На цьому ж рівні ціни британської компанії Heaco: їхні пульсоксиметри коштують від 800 грн до 4 тис. грн. Найдорожчі моделі включаються автоматично, щойно їх одягнеш на палець, і так само вимикаються, коли їх знімаєш. А ще вони використовуються для моніторингу новонароджених.

Пульсоксиметр iHealth

У пульсоксиметра iHealth (1,7 тис. грн) є застосунок для iPhone, iPod, iPad і дизайн у стилі Apple. Показники висвічуються на телефоні й на самому приладі (з допомогою світлодіодів).

Пульсоксиметри для дітей

У педіатричних пульсоксиметрів — дитячий дизайн. Вони яскраві і зроблені у вигляді пінгвінів, жучків, сонечок, качечок, машинок. Такі прилади вимірюють сатурацію за лічені секунди, щоб дитина не вередувала. Вартість — від 2 тис. грн до 2,8 тис. грн.

Девайси з пульсоксиметрами

Функції пульсоксиметра також є в смартгодинників Apple Watch (ціна — 15 тис. грн) й у фітнес-браслетів Huawei (ціна — від 900 грн до 2 тис. грн).

Нутриціологія для чайників: як їжа впливає на людей і як скласти свій режим харчування Здоров'я

Нутриціологія для чайників: як їжа впливає на людей і як скласти свій режим харчування

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні Подорожі

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні

Холера, ботулізм і токсичний мул — які небезпеки чекають на українців через підрив ГЕС Здоров'я

Холера, ботулізм і токсичний мул — які небезпеки чекають на українців через підрив ГЕС