Facebook Pixel

Пропозиції зростають, попит не встигає: як змінюється ринок офісної нерухомості

Ринок офісної нерухомості у травні 2023: попит, пропозиція та ціни. Фото Depositphotos

Ринок офісної нерухомості у травні 2023: попит, пропозиція та ціни. Фото Depositphotos

Попит на офіси в Україні потроху зростає, здебільшого в Києві. Але про поновлення ринку офісної нерухомості говорити зарано.

«Є відчуття, що люди повертаються до офісів, бо вони втомилися сидіти вдома. За пару місяців люди зрозуміли, що в роботи з офісу є свої переваги. Передусім повертаються до офісів там, де компанії зберегли за собою приміщення», — розповідає Роман Герасимчук, власник і CEO компанії City Development Solutions.

Утім, експерт підкреслює, що тренд змінився, але про пожвавлення ринку не йдеться. Попит складає не більш як 15% від показників до 24 лютого 2022 року.

За даними OLX Нерухомість, на початку травня кількість оголошень про оренду комерційної нерухомості в Києві зросла до 14 тис., у січні 2023 року було 9 тис., у листопаді 2022-го — 10 тис.

Найбільше пропозицій щодо оренди офісів у Києві — 14 тис. оголошень, у Дніпрі — 1,5 тис., у Львові та Одесі — по 1,1 тис. оголошень. Водночас аналітики OLX фіксують лише 6 тис. відгуків на такі пропозиції в Києві. Найчастіше шукають офіси площею до 100 кв. м.

«Якщо порівнювати наявні цифри з тими, що ми мали, наприклад, у 2021 році, вони виглядають малими. Два роки тому кількість пропозицій комерції під офіси в столиці перевищувала 60 тис.», — прокоментував Ігор Сироватко, директор департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії.

Середні ціни на оренду офісів у великих містах України у квітні 2023-го*

  • Київ — 12,8
  • Львівська область — 10
  • Одеська область — 8,14
  • Івано-Франківська область — 6,7
  • Дніпропетровська область — 6,44
  • Київська область — 5,7

*За даними порталу Увекон, за 1 кв. м у $

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉