У першому модульному містечку у Львові поселилися перші 250 внутрішніх переселенців. Містечко збудоване коштом польського уряду, тож сьогодні його проінспектував прем'єр Польщі.
Ці будинки, які облаштували на початку парку на вулиці Уласа Самчука для переселенців, — подарунок Львову від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. вже заселяються мешканці.
Сьогодні тимчасове містечко та його мешканців відвідали прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, а також міський голова Львова Андрій Садовий.

«Нашою ціллю було збудувати це містечко в короткі терміни спільними зусиллями, аби тут могли оселитись люди, які, на жаль, не мають куди податись через війну. Зараз тут розміщуються, зокрема, батьки з дітьми, які приїхали з Маріуполя, Бучі, інших міст. Ми не можемо залишити наших друзів та сусідів наодинці. Серце Європи б'ється в Україні. Нам важливо єднатись, аби забезпечити спокій у cвіті», — зазначив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Як наголосив під час відвідин переселенців міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, через російську агресію понад 10 млн українців були змушені покинули свої будинки. Львівська область прийняла найбільше з них.

У модульному містечку поселили людей, які втратили житло через війну. Фото: пресслужба Львівської міськради.
Саме містечко на території парку складається з 88 будиночків. Воно розраховане на 350 людей. Тут окремо є душові кабінки, туалети, їдальня та медпункт. У невеличкі кімнати вміщається двоповерхове ліжко, шафа і стіл.
За даними Львівської міськради, усього польські колеги надали місту понад 300 модульних контейнерів. Завдяки цьому буде облаштовано три модульні містечка, у яких проживатиме близько тисячі переселенців.

Польський уряд надав понад 300 модульних контейнерів, завдяки чому буде облаштовано три модульні містечка для тисячі переселенців. Фото: пресслужба Львівської міськради
"Будинки повністю готові до проживання: тут є ліжка, шафи, матраци та наволочки. Місто спільно з Українським католицьким університетом беруть на себе харчування, поки люди не знайдуть роботи. Це крок вперед, порівняно з життям, яке вони провели в спортзалах, школах чи садках», — наголосив заступник міського голови Любомир Зубач.
Друге модульне містечко у Львові вже почали зводити в районі вулиць Наукова – І. Пулюя. Там поставлять близько 120 будиночків.
Також окреме тимчасове містечко у Львові мають звести для вагітних жінок, які евакуювалися з небезпечних місць. Його планують розгорнути у районі вулиці Тракт Глинянський. Це будуть дерев’яні будиночки хостельного типу, адаптовані для потреб сім'ї.