Facebook Pixel

Як у «Районі Мелроуз»: в Україні стрімко зростає попит на оренду апартаментів

У великих містах України до 2025 року може вдвічі зрости попит на прибуткові будинки різних форматів — багатоквартирні будинки, призначені винятково для здавання в оренду.

За прогнозами компанії INSPI, пропозиція апартаментів для оренди може зрости з 1000 номерів до 2000 — 3000 (це близько 30 прибуткових будинків), левова частка яких буде зосереджена в Києві (понад 40%), Львові та Одесі (близько 25-30%).

Як повідомив у коментарі The Page керівний партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов, це природно, що високий попит на прибуткові будинки сконцентрований переважно у великих містах України, де є висока потреба в довгостроковій оренді невеликих житлових приміщень площею 25-50 кв.м, але і з'явилися клієнти, яким потрібні додаткові послуги.

Уже упродовж 2021 року в загальній структурі попиту на оренду житла найм апартаментів у прибуткових будинках становить близько 10%.

Проте пропозиція такого житла нині суттєво обмежена і може задовольнити щонайбільше 20% орендарів. Залежно від економічних умов регіону, з часом кількість орендарів, які орієнтуватимуться на прибуткові будинки, поступово зростатиме.

Quote«У найближчі кілька років у таких містах, як Київ, Львів, Одеса та Харків, очікується суттєве зростання популярності оренди апартаментів у прибуткових будинках. Можна говорити про те, що частка потенційних орендарів у прибуткових будинках різних форматів зростатиме відповідно до наявної пропозиції», — зазначив Семенцов.

Переваги оренди апартаментів

Як впізнати прибуткові будинки? Це самодостатні, інтегровані в довкілля житлові простори на територіях 10 — 20 га та більше з усім необхідним для комфортного життя, роботи, відпочинку та занять спортом.

Найбільші плюси оренди в прибуткових будинках такі:

  • можливість готельного обслуговування, покладеного на компанію-управителя (рум-сервіс, ресепшн, клінінг, оплата комунальних витрат);
  • облаштування зручного та сучасного лобі;
  • наявність додаткових об’єктів інфраструктури формату live-work-play (кав’ярні, фітнес-центри, магазини, коворкінги);
  • безпека проживання;
  • закрита територія;
  • наявність паркінгу.

Хто вони — клієнти прибуткових будинків

Потенційні наймачі апартаментів у прибуткових будинках — це люди, які хочуть отримати максимальний комфорт від проживання, від прибирання в номері, можливості дистанційної роботи до відпочинку в кав’ярні просто в будинку.

Quote«Саме тому забудовники, що планують реалізовувати проєкти в цьому сегменті нерухомості, намагатимуться втілити всі наявні переваги життя в новобудовах, додавши елементи суто готельного сервісу», — вважає Семенцов.

На його переконання, розвиток сегменту прибуткових будинків залежатиме від таких чинників, як інвестиційна привабливість для девелопера та приватних інвесторів (пасивні інвестиції, шерингові інвестиції на стадії будівництва та експлуатації тощо), а також рівень платоспроможного попиту.

Оренда з комфортом: дорожче, ніж квартира

Вартість проживання в апартаментах, порівнянних із площею 1-кімнатної квартири, залежно від класу об’єкта може бути дорожчим на 30-40%.

Та хоч проживання в прибуткових будинках дорожче, ніж у квартирі, проте рівень комфорту та додаткові переваги суттєво впливають на популярність такого типу житла.

Quote«Орендарі винаймають уже готові, облаштовані меблями та технікою апартаменти, а, наприклад, оренда квартири в новобудові дуже часто пов’язана з довготривалим ремонтом інших помешкань у будинку», — пояснив Семенцов.

Утім, не варто розраховувати, що прибуткові будинки витіснять класичну оренду квартир, проте в найближчі кілька років цей сегмент може стати вагомою альтернативою квартирам для потенційних орендарів, підсумував експерт.

Подякувати 🎉