У жовтні «Альфа-Банк Україна» відчинив для своїх клієнтів двері нового інноваційного креативного простору AHUB KYIV. Простір розташований в історичному центрі Києва в колишньому приміщенні банку та поєднує в собі коворкінг, переговорні, конференц-зал та родзинку проєкту — унікальну Sense Room.
AHUB — це не звичайний хаб або коворкінг, а онлайн- та офлайн-проєкт для тих, хто створює. Натхненням для його створення стала концепція цифрового банку Sense SuperApp, який впливає на шість почуттів. В AHUB заявляють, що намагаються підійти до всіх клієнтів індивідуально, адже кожен має свій спосіб роботи та відпочинку, що впливає на одне з цих почуттів, у чому ми розберемося докладніше.
AHUB KYIV від «Альфа-Банку»: які можна орендувати приміщення та чим вони унікальні
Автори AHUB KYIV продумали його до дрібниць. У двоповерховому приміщенні на 394 м², створеного в дусі панку, можна знайти комфортний варіант приміщення та використовувати його не тільки для роботи та навчання, а й для відпочинку. Усе, що для цього потрібно, — бути клієнтом «Альфа-Банку» і мати дебетову картку або картку Caméléon, залежно від чого ви отримуєте певну кількість квот. За допомогою чат-бота ви можете згенерувати QR-код, який стане вхідним квитком до AHUB.
Заходячи до приміщення, насамперед можна побачити зони коворкінгу. Тут їх дві:
- coworking Area, де ви можете вибрати собі місце залежно від настрою;
- coworking-хамелеон, де ви можете змінити простір відповідно до своїх потреб: наприклад, рухати меблі, щоб створити мініофіс або навіть конференц-зал. До речі, у приміщенні можна знайти декілька таких тваринок, а менеджери простору називають хамелеона тотемною твариною AHUB.
Зона коворкінгу, яка одночасно й конференц-зал, вміщує до 60 людей. Тут можна як просто працювати, так і провести та відвідати різноманітні заходи: лекції, тренінги, майстер-класи. Особливісти кімнати — меблі-конструктор, які можна розбирати-збирати залежно від заходу. У цій зоні є і капсули зі звукоізоляцією: під час роботи або заходу туди можна зайти та відповісти на дзвінок. Часто клієнти «Альфа-Банку» воліють не телефонувати в таких капсулах, а просто працювати в них.
Родзинка простору — переговорні кімнати, які створили для того, щоб задіяти усі шість почуттів. Їх можна вибрати залежно від того, яке почуття сприятиме покращенню вашого робочого процесу. Втім, ці переговорні заслуговують окремої уваги.
Переговорні креативні в AHUB
Кожна з переговорних кімнат відповідає за певне почуття: зорова, слухова, тактильна, дві балансувальні та ароматичні:
- Зорова переговорна особлива тим, що має прозору дошку для малювання, де дуже незвично та гарно виглядають, наприклад, графіки; два великі плазмові монітори; дошка для перевірки зору та місце для восьми людей. Директор AHUB Владислав Петренко каже, що зорову часто використовують не для роботи, а для відпочинку, оскільки є можливість під'єднувати до плазм ігрові приставки.
- У тактильній кімнаті є зручне крісло; поп-іт, завдяки якому можна зняти стрес; світло- та звукоізоляція. Сюди в AHUB вам можуть принести плед для більш комфортного проведення часу.
- Дві балансувальні кімнати особливі тим, що вони розташовані в колишній касі банку, завдяки чому можна бачити сусідів через скло. А в одній із них є підвісна гойдалка зі зручною, м'якою подушкою.
- Щодо ароматичних, то дві кімнати майже ідентичні та оснащені стіною, яку за потреби можна прибрати та завдяки цьому отримати більше простору. У кожній кімнаті є великий плазмовий монітор і заспокійливий аромат дерева пало санто.
- На окрему увагу заслуговує слухова, хоча і в AHUB її не вважають переговорною. У кімнаті є вініловий програвач та колекція платівок; кільцева лампа (завдяки чому кімната популярна серед блогерів) і світло- та звукоізоляція. Сюди можна прийти зі своїми платівками та музичними інструментами, щоб насолоджуватися музикою.
Такі креативні простори допомагають зняти робочий стрес, сприяють ефективному мозковому штурму і, за словами Анастасії Богуславської, психолога, психотерапевта, члена Спілки психотерапевтів України, безпосередньо впливають на продуктивність вашої праці.
Психолог також каже, що для розслаблення під час перерв у роботі підходять кімнати з ароматерапією, зручним ліжком або диваном, а також можливістю послухати улюблену музику.
Sense Room в AHUB
На окрему увагу заслуговує Sense Room — приміщення колишнього банківського сховища з метровими стінами та броньованими дверима, яке поєднало принципи впливу на всі шість зазначених почуттів. У кімнаті побувало і . Перше, що привертає увагу в Sense Room, — це проєктор на дві стіни для перегляду відео на 180°. Це зручно і для переговорів, адже в такий спосіб комфортно переглядати робочі продукти, і для відпочинку: відразу захотілося забронювати кімнату, увімкнути улюблений фільм і дивитися його на ліжку, яке тут, до речі, теж є і розташоване в басейні з кульками.
Місце настільки незвичайне та унікальне, що, заходячи сюди, ти миттєво розслабляєшся і почуваєшся в безпеці: броньовані двері та метрові стіни з усіх боків сприяють цьому.
«Усі ці простори створені не лише для роботи, а й для того, щоб люди приходили сюди надихатися, щось вигадувати, створювати новий бізнес, зав'язувати дружбу тощо. Ми хочемо створити ком'юніті людей, яким це цікаво», — кажуть в AHUB.
І маємо сказати, що в креативного коворкінгу це виходить. Хоча простір відкрився нещодавно, на тиждень він уже має близько 320 бронювань, а в день відкриття команда розмістила Sense Room на онлайн-майданчику Airbnb, і до кінця тижня його забронювали на місяць наперед.
Креативні коворкінги у світі
Наразі в Україні немає аналогів креативним коворкінгам «Альфа-Банку». Однак у сучасному світі вони надзвичайно актуальні, оскільки дуже популярні у Європі, США, Азії та інших регіонах.
Один із прикладів – Betahouse у Барселоні (Іспанія). Його особливістю є те, що в шестиповерховому просторі кожний із поверхів має різне призначення. Наприклад, на першому поверсі можна розслабитися та полежати в гамаку або на підвісному кріслі, третій виконаний у строгому офісному стилі, а п'ятий — у домашньому, що сподобається людям, які звикли працювати вдома. Крім того, тут не повторюється дизайн жодної кімнати.
Ще один цікавий простір — це Hubud на острові Балі (Індонезія). Коворкінг має екологічний дизайн: бамбукові стіни та підлоги із залізного дерева. Він оточений лісом, рисовими полями та селами. Творці Hubud наполягають на тому, що найкраще робочому процесу сприяють свіже повітря, водні розваги та здорова їжа.
Коворкінги сучасного типу допомагають потрібному робочому настрою, оскільки дають змогу не тільки продуктивно працювати, а водночас і відпочивати, позбавляючись стресу. Головне тут — атмосфера та зручність, адже саме вони впливають на самопочуття та продуктивність праці, настрій на ту чи іншу роботу та навіть на фізичний і ментальний стан.
Продумані до дрібниць простори на кшталт AHUB допоможуть не тільки визначитися з почуттям, яке впливає на вашу продуктивність, а значить, покращити свої результати, а також зав'язати безліч нових корисних і цікавих знайомств, які вплинуть на ваше життя надалі. До того ж AHUB зручно розташований — у центрі Києва (вулиця Ярославів Вал, будинок 7) — та працює без вихідних і до опівночі.