Державне бюро розслідувань (ДБР) входило до складу комісії з оцінювання під час приватизації «Першого київського машинобудівного заводу» (ПКМЗ, раніше – завод «Більшовик»). Жодних заперечень від цього органу на етапі погодження ціни не було. UDP розцінює дії правоохоронців як тиск на бізнес та інвесторів і має намір оскаржувати рішення щодо арешту акцій «Більшовика» в суді. Про це в коментарі розповіли в девелоперській компанії UDP під управлінням Q Partners Андрія Іванова.
У компанії заявили, що жодної комунікації між силовиками та UDP не було.
«У нас також немає жодної інформації щодо сторонніх експертів, на яких посилається ДБР, та їхніх висновків щодо вартості акцій. Ба більше, представники ДБР входили до складу аукціонної комісії з приватизації АТ «ПКМЗ» (завод «Більшовик»), що затверджувала стартову ціну та приватизаційні умови. Жодних заперечень від цього органу на етапі погодження ціни не було», — заявили в UDP.
У компанії стверджують, що ДБР фактично і, головне, юридично затвердило оцінку, яка зараз, на їхню думку, стала заниженою й дає їм підстави вважати, що вчинено злочин.
«За такою логікою само ДБР є співучасником цього злочину», — підкреслили в UDP.
У компанії також наголосили, що арешт акцій жодним чином не впливає на їхні плани щодо розвитку проєкту. Адже такий запобіжний захід лише унеможливлює продаж акцій третім особам, що й без того заборонено інвестиційною угодою, яку було підписано. Водночас UDP має право здійснювати операційне управління підприємством і займатися питаннями розвитку проєкту в штатному режимі.
«Як сумлінний український інвестор, що понад 20 років працює на ринку, ми й далі будемо виконувати інвестиційні зобов‘язання, які взяли на себе за результатами купівлі заводу «Більшовик». Зокрема, йдеться про розрахунки із сотнями мільйонів боргів підприємства, погашення боргу із заробітної плати перед трудовим колективом, разом із містом розв'язання питань розбудови розв‘язки Шулявського шляхопроводу. У будь-якому разі ми відкриті до співпраці зі слідством для якнайшвидшого розв'язання цієї ситуації», — зазначили в компанії.
Контекст. 27 жовтня 2021 року Фонд держмайна продав «Більшовик» за 1,429 млрд грн. Його викупив консорціум інвесторів, серед яких власник A Development Олексій Баранов і компанія UDP під управлінням Андрія Іванова.
Стартову ціну об'єкта було встановлено на рівні 1,39 млрд грн. Згідно з приватизаційними умовами, новий власник має погасити заборгованість заводу перед трудовим колективом, держбюджетом та іншими кредиторами (борги складають понад 500 млн грн), виконати чинний колективний договір і не допустити звільнення працівників упродовж певного строку. Крім того, покупцеві необхідно інвестувати в модернізацію підприємства не менш як 57 млн грн упродовж трьох років, зберегти частину наявного потенціалу виробництва на майданчиках у Києві чи Жашкові, або інших виробничих потужностях в Україні.
ДБР проводить розслідування в рамках справи щодо можливих зловживань чиновників Фонду держмайна України під час приватизації «Першого київського машинобудівного заводу» (ПКМЗ, раніше – завод «Більшовик»). Наразі 100% акцій заводу заарештовано.