Facebook Pixel

Зброя для контрнаступу: як ЗСУ Gepard допомагають Україні у війні

Як ЗСУ Gepard допомагають Україні у війні з рф

Як ЗСУ Gepard допомагають Україні у війні з рф

Україна використовує зенітні самохідні установки Gepard з кінця вересня 2022 року. У жовтні, під час масованих ракетних атак росії на Україну, Gepard перебували на озброєнні мобільних вогневих груп першого ешелону протиповітряної оборони Києва. Як вони допомагають протиповітряній обороні та можуть допомогти контрнаступу України?


Всього Німеччина передала станом на березень 2023 року 34 установки Gepard Україні, а також сотні тисяч боєприпасів до них. Німецькому уряду довелося посилити інтенсивність їхнього виготовлення через дефіцит, який утворився внаслідок війни в Україні. До середини 2024 року Берлін обіцяє виготовити та передати Києву близько 300 тис. снарядів.

ЗСУ Gepard (назви німецькою – Flugabwehrkanonenpanzer, Flakpanzer, FlakPz) виробляє компанія Krauss-Maffei у співпраці з іншими фірмами. Gepard знаходяться на озброєнні таких країн, як Німеччина (382 одиниці), Нідерланди та Бельгія з 1970-х років.

Як ЗСУ Gepard допоможуть Україні у контрнаступі

Як ЗСУ Gepard допоможуть Україні у контрнаступі

Для цієї установки використано модифіковане шасі від танка Leopard 1, а озброєна ЗСУ двома 35-мм гарматами Oerlikon KDA.

У боєкомплект входить 680 снарядів:

  • 640 для повітряних цілей;
  • 40 для наземних цілей.

Кожна з гармат стріляє зі швидкістю 550 пострілів/хвилину. Довжина стволів складає 90 калібрів.

Gepard оснащена двома радарами: оглядовим і радаром відстеження цілі.

Оглядові радари Siemens MPDR 12 мають інтегровану систему «свій-чужий» MSR 400 Mk XII та працюють у радіусі 15 км. Радари стеження можуть наводитися на ціль в секторі близько 200° без повороту башти.

ЗСУ також має два перископи – для командира екіпажу та стрільця-навідника.

Самохідна установка призначена для захисту бронетанкових колон, а також інфраструктури від повітряних атак на малих і надмалих висотах. Отже, окрім протиповітряної оборони, ЗСУ Gepard може супроводжувати загони піхоти, озброєні ракетами Stinger. Її особливістю є можливість працювати за будь-яких погодних умов і протидіяти засобам РЕБ ворога.

Фактично бойове хрещення Gepard, попри довгу історію, відбулося у 2022 році під час атак росії на Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉