Facebook Pixel

Чи може Patriot збити ядерну ракету та чи зменшилася ядерна загроза для Києва

Система ППО Patriot може збити ядерну ракету Іскандера, але ядерна загроза не зникла.

Система ППО Patriot може збити ядерну ракету Іскандера, але ядерна загроза не зникла.

Системи ППО Patriot, відбивши ракетний удар рф в ніч на 16 травня, підтвердили, що можуть збивати балістичні ракети в умовах реальної війни. Ба більше, це підтвердило ефективність загалом системи протиракетної оборони США, розгорнутої по всьому світу на випадок ядерного конфлікту. Це важливо, адже до того Patriot PAC 3 не працювали в умовах повномасштабної війни.

Чи може Patriot працювати проти ядерних ракет та чи їхня присутність якось вплинула на ризики ядерної загрози для Києва та України, The Page пояснив головред сайту Defence Express Олег Катков.

Чи зменшив Patriot ядерну загрозу для Києва

Ні, ядерна загроза для Києва, і тим більше, України, не зникла.

Patriot сконструйований для того, щоб перехоплювати ракети оперативно-тактичних ракетних комплексів.

Ракети балістичні середньої та міжконтинентальної дальності – у США для цього є комплекси іншого класу. Це комплекси THAAD і комплекси ПРО з ракетами Sm3. Це комплекси безпосередньо протиракетної оборони вищого рівня.

Patriot у будь-якому випадку працює у доволі незначному радіусі – до 60 км.

Чи зникла ядерна загроза – ні, абсолютно. Взагалі ніяк.

Чи може Patriot збити ядерну ракету над Києвом

Теоретично так, але тільки малої дальності. Гіпотетично, якщо уявити використання Іскандера у ядерному виконанні – його можна знищити у повітрі системою ППО Patriot.

По всіх викладках, тому, як Patriot працює, тому що перехоплені в ніч на 16 травня були не тільки Кинджали, а й інші балістичні ракети – протиракета від цієї системи ППО працює чудово, тобто вона уражає безпосередньо бойову частину ракети.

Питання в іншому – у рашистів є ракети, для перехоплення яких Patriot не створювався. Умовно, ті ж самі комплекси Тополь-М, Ярс, вони міжконтинентальні, але час від часу відпрацьовують їхній запуск на середню дальність – до 3,5 тис. км.

Відносно захисту всієї території України – ми повинні розуміти, що систем Patriot має бути значно більше (для захисту загалом від балістичних ракет, аби закрити все небо України, потрібні десятки таких систем – прим. ред.).

Чи буде ядерний вибух при збитті ядерної ракети

Головний аспект протиракет, які використовує Patriot, – в тому, що вони врізаються у ракету. Це кінетичний перехоплювач. І за рахунок величезних швидкостей, величезної енергії, яка утворюється після зіткнення балістичної ракети та протиракети від Patriot, за рахунок цієї енергії вже знищується бойова частина.

Це має нівелювати можливість детонації ядерного боєприпасу. Але ніхто ніколи не перехоплював за допомогою Patriot балістичні ракети з ядерним спорядженням.

У сценарії гіпотетичному Третьої світової війни, при збитті Іскандера з балістичною ракетою з ядерною бойовою частиною, саме ядерного вибуху не буде.

Але уламки самої бойової частини впадуть на землю, і буде радіаційне забруднення місцевості, не як від Чорнобиля, звісно, але буде потребувати деактивації.

Що показало використання Patriot в Україні

Комплекси Patriot, які зараз використовуються в Україні, PAC 3, до цього ніколи не використовувалися в умовах реальної повномасштабної війни. Тим паче з рф.

Те, що Україна збила Кинджал, збила ще якісь балістичні ракети (це може бути Іскандер) – це говорить про те, що концепція Patriot, протиракетна оборона – працює, і працює ефективно.

Це говорить про те, що вся та ядерна зброя, яка є у рф – вже не така страшна насправді.

Не було на Заході впевненості, що те, що вони створили – багатоешелоновану протиракетну оборону – вона буде працювати в умовах реальної війни. А тепер є точно доведена ефективність того, що ця система працює.

Система ядерного стримування рф дала тріщину

За одним із сценаріїв, які розробляли у США у випадку ядерного конфлікту з рф, був розрахунок на те, що завдається удар по рф конвенційними засобами, тобто без використання ядерного озброєння, або з максимально обмеженим його використанням.

Удар завдається саме по ядерних силах рф, і ПРО має перехопити те, що залишилося. І було питання: а чи воно дійсно спрацює?

Тепер така впевненість є, і у кремлі це чудово розуміють – їхня концепція ядерного стримування дала тріщину.

В тому числі, це може бути перехоплення Кинджалів, Іскандерів з ядеркою силами Patriot. Кинджал, який летить на Київ – наші ППО не знають, яке там спорядження. Коли ледить ОТРК Іскандер, його балістичні ракети – аналогічно, невідомо. Там може бути звичайна бойова частина, може бути спеціальний ядерний боєприпас.

Коли рашисти запускають звичайні крилаті ракети, у польоті невідомо, що там. Це або звичайна бойова осколково-фугасна частина, або імітатор ядерної бойової частини, або це реальна X-55 з ядерною бойовою частиною.

Перехоплення саме ядерної бойової частини Іскандера чи іншої ракети малого класу системою Patriot – можливо. Перехоплення таких ракет, як Тополь – тобто її бойової частини – це має бути інших клас протиракетної оборони, який можуть собі дозволити лише США обʼєктивно.

Для точного розуміння, дальність ракет у ОТРК Іскандер – до 500 км, Тополь, Ярс – це 11-12 тис. км. Ракета середньої дальності – до 5,5 тис. км. Іскандери збивають Patriot, середню дальність – відпрацьовує THAAD, балістичні міжконтинентальні – Sm3. Це саме система ПРО, розгорнута США.

Чому ядерний удар – це крок до кінця людства

У будь-якому випадку, як тільки ми починаємо говорити про ядерне озброєння – будь-яке застосування рф ядерної зброї у певній перспективі – 5-10-15 років, може призвести до знищення людства.

Це відкриває два сценарії:

Перший. Захід одразу, як він уже говорив про це, починає завдавати рф катастрофічних збитків, і це вже може призвести до Третьої світової, тому що в них є ядерна зброя.

Другий. Використання ядерної зброї залишається без відповіді – це означає наступні наслідки:

  • країни, які мають можливості розробити ядерну зброю, але не розробляють у силу того, що такий світовий правопорядок, починають це робити – тому що це єдине, що гарантує їм безпеку;
  • країни, які й так хочуть її розробляти, прикладають ще більше зусиль для цього;
  • країни, які вже мають ядерну зброю, починають шантажувати інших і робити, що хочуть, бо це безкарно.
Quote«Все це, знов таки, призводить до кінця людства. Тому що всі мають ядерну зброю, хтось її застосовує, і все».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉