Facebook Pixel

Україна хоче посилити систему ППО після останніх ракетних атак: у чому проблема

Україні не вистачає ракет для ППО. Фото: Getty Images

Україні не вистачає ракет для ППО. Фото: Getty Images

Україна прагне посилити протиповітряну оборону після двох останніх масованих ракетних обстрілів із боку росії, хоча українським силам ППО й удалося збити 36 ракет із 41. Тим часом ЄС запустив план із виробництва 1 млн боєприпасів для України.

Узимку системи ППО, надані союзниками, допомогли Україні витримати російську навалу ракетних атак, але відтоді їхня частота зменшилася, проте Київ зіткнувся з нестачею зенітних ракет, пише The Wall Street Journal.


Чому Україні треба посилити ППО

Хоча у квітні Київ нарешті почав отримувати системи Patriot, обіцяні адміністрацією Байдена в грудні, виникла проблема з боєприпасами радянського розроблення для основи української системи протиповітряної оборони – С-300 і батарей «Бук».

Гостроту нестачі було підкреслено в секретних документах Пентагону, злитих у мережу, які застерігали, що росія може досягти своєї довгоочікуваної мети щодо завоювання переваги в повітрі в українському небі вже в травні.

Крім радянських систем, згідно зі злитими даними, два Nasams і одна батарея ППО Iris-T, надані США, Норвегією, Канадою та Німеччиною, також на шляху до браку боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, зараз Україна активно працює з партнерами над питанням посилення української системи протиповітряної оборони.

Мільйон боєприпасів від ЄС почнуть виробляти вже цього тижня

ЄС тим часом, прагнучи допомогти українському контрнаступу, погодив у вівторок, 2 травня, план щодо збільшення виробництва боєприпасів до 1 млн снарядів на рік.

План має запрацювати вже цього тижня. Тьєррі Бретон, єврокомісар із питань промисловості та оборони, говорить, що ця ініціатива знаменує собою перший випадок, коли регулярні бюджетні кошти ЄС буде використано для прямого стимулювання виробництва зброї.

Quote«Закон, який ми пропонуємо, є безпрецедентним. Він спрямований на пряму підтримку коштом ЄС, нарощування нашої оборонної промисловості для України та нашої власної безпеки», – підкреслив він.

Країни-члени ЄС були обережні щодо подальшого використання запасів, щоб допомогти Україні, через побоювання щодо кількості часу, який потребуватиметься для відновлення оборони. Зараз для виконання контрактів на боєприпаси може знадобитися більш як 12 місяців.

Представники ЄС не надали даних про те, скільки боєприпасів виробляє європейська оборонна промисловість. Однак вони заявили, що блок з початку повномасштабної війни відшкодував державам-членам 450 млн євро за боєприпаси, що еквівалентно приблизно 350 тис. снарядів калібру 155 мм.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉