Кияни замислюються над тим, що столиця може стати мішенню для ядерного удару. Київ і область готують укриття, однак, за словами голови Київської ОВА Олексія Кулеби, місць на всіх може не вистачити. Про це пише The Washington Post.
Ядерні сховища на Київщині
Київ уже має мережу ядерних сховищ у вигляді системи метро. Область готує ще 425 сховищ для тих, хто живе за межами міста, забезпечуючи їх їжею, водою та радіообладнанням. Але місць для всіх у сховищах не вистачить, визнав Кулеба. До того ж вони зачинятимуть двері за п'ять хвилин до передбачуваного вибуху, щоб захистити людей від радіаційних опадів.
Для решти громадян уряд випустив докладні рекомендації про те, що потрібно робити, аби вижити.
Як вижити в разі ядерного вибуху
Якщо вибух застав на вулиці, на нього не можна дивитися, бо це може призвести до сліпоти. Потрібно лягти на землю обличчям донизу, а ногами — у напрямку вибуху.
Необхідно закрити всі відкриті частини тіла. Потім дочекатися, поки пройде вибухова хвиля, і звернути увагу на те, у який бік дме вітер. Після чого потрібно рухатися в напрямку, перпендикулярному напрямку вітру, і знайти якесь укриття, бажано внутрішнє приміщення.
Перш ніж увійти в приміщення, потрібно зняти верхній одяг і покласти його в пластиковий пакет. Увійшовши всередину, потрібно заклеїти двері та всі вікна клейкою стрічкою. Потім налаштувати радіо, аби дізнатися, коли буде безпечно виходити, оскільки мобільні мережі навряд чи працюватимуть.
Навіть якщо бомба буде більшою, між ударною хвилею та випаданням радіоактивних опадів пройде від 5 до 15 хвилин, що дасть змогу вцілілим після першого вибуху сховатися.
Контекст. Російський диктатор путін повернувся до погроз застосування ядерної зброї проти України 7 грудня 2022 року. Він заявив, що загроза застосування ядерної зброї наростає, «нема де правди діти». За кілька днів він повідомив, що росія може розглянути можливість офіційного додавання до своєї військової доктрини можливості превентивного першого ядерного удару для роззброєння супротивника.
Зі свого боку представник Держдепартаменту США Нед Прайс засудив «порожні розмови» путіна про застосування ядерної зброї. Прайс сказав, що ядерні держави в усьому світі, включно з Китаєм, Індією, Сполученими Штатами й самою росією, з часів холодної війни завжди заявляли, що «ядерна війна — це те, чого ніколи не можна вести, і що її не можна виграти».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також