Більш ніж половина українців виступають за повернення нашій державі ядерного статусу, ще майже стільки вважають за необхідне позбавити росію ядерної зброї задля убезпечення України від нових нападів у майбутньому. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 20 і 21 листопада 2022 року.
Повернення Україні статусу ядерної держави та ядерне роззброєння росії
Згідно з даними дослідження, за ядерне озброєння країни виступають 53% опитаних. Утім, у 2019 році цю ідею підтримували 47% населення.
З-поміж кроків, які в майбутньому могли б стати заходами стримування від нового нападу на Україну, наші співгромадяни обрали декілька головних:
- отримання членства в Північноатлантичному альянсі (61%);
- ядерне роззброєння рф (50%);
- вступ України до Євросоюзу (34%);
- гарантії від країн-союзників (34%).
Водночас у підписання мирних угод із країною-терористом як захід стримування вірять лише 8% українців (більше в їхню ефективність вірять респонденти зі східних і південних областей України).
Що українці вважатимуть перемогою України в російсько-українській війні
Дані опитування свідчать, що переважна більшість населення Україні переконана, що перемогою можна буде вважати повноцінну деокупацію всіх наших земель, включно з Кримом, Донеччиною та Луганщиною. Таку думку висловили 85% опитаних.
Готові погодитися на вихід України на кордони до 24 лютого 2022 року лише 9% українців.
Продовжувати бойові дії на території російської федерації вважають за потрібне не більш як 5% респондентів.
Контекст. Нагадаємо: Україна втратила ядерний статус 2 червня 1996 року. Станом на 1991 рік Україна мала третій за розміром ядерний арсенал у світі (до нього входили 176 міжконтинентальних балістичних ракет; десятки стратегічних бомбардувальників Ту-95МС і Ту-160; тисячі ядерних боєзарядів стратегічної зброї й тактичних ядерних боєзарядів).
З огляду на приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та зобов'язання України ліквідувати всю ядерну зброю на її території 5 грудня 1994 року між Україною, рф, Великою Британією та США було підписано так званий Будапештський меморандум. Згідно з ним усі держави-учасниці мали поважати незалежність, суверенітет і наявні кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!