Facebook Pixel

Більша частина українців вважають за необхідне повернути Україні ядерний статус — опитування

Більш ніж половина українців виступають за повернення нашій державі ядерного статусу, ще майже стільки вважають за необхідне позбавити росію ядерної зброї задля убезпечення України від нових нападів у майбутньому. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 20 і 21 листопада 2022 року.

Повернення Україні статусу ядерної держави та ядерне роззброєння росії

Згідно з даними дослідження, за ядерне озброєння країни виступають 53% опитаних. Утім, у 2019 році цю ідею підтримували 47% населення.

З-поміж кроків, які в майбутньому могли б стати заходами стримування від нового нападу на Україну, наші співгромадяни обрали декілька головних:

Водночас у підписання мирних угод із країною-терористом як захід стримування вірять лише 8% українців (більше в їхню ефективність вірять респонденти зі східних і південних областей України).

Що українці вважатимуть перемогою України в російсько-українській війні

Дані опитування свідчать, що переважна більшість населення Україні переконана, що перемогою можна буде вважати повноцінну деокупацію всіх наших земель, включно з Кримом, Донеччиною та Луганщиною. Таку думку висловили 85% опитаних.

Готові погодитися на вихід України на кордони до 24 лютого 2022 року лише 9% українців.

Продовжувати бойові дії на території російської федерації вважають за потрібне не більш як 5% респондентів.

Контекст. Нагадаємо: Україна втратила ядерний статус 2 червня 1996 року. Станом на 1991 рік Україна мала третій за розміром ядерний арсенал у світі (до нього входили 176 міжконтинентальних балістичних ракет; десятки стратегічних бомбардувальників Ту-95МС і Ту-160; тисячі ядерних боєзарядів стратегічної зброї й тактичних ядерних боєзарядів).

З огляду на приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та зобов'язання України ліквідувати всю ядерну зброю на її території 5 грудня 1994 року між Україною, рф, Великою Британією та США було підписано так званий Будапештський меморандум. Згідно з ним усі держави-учасниці мали поважати незалежність, суверенітет і наявні кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉