Facebook Pixel

Жнива HIMARS у дії: як горять склади окупантів і чому бити по Кримському мосту поки зарано

М-142 HIMARS розпочали свою бойову роботу в Україні, і окупантам одразу стало «тепліше на душі» від складів, що детонують, палаючих штабів і уражених цистерн.

Наші ЗМІ та суспільство, як і раніше, обурюються, що партнери поки не дають нам «довгої руки» у вигляді ATACMS.

Але навіть у тактичному та оперативно-тактичному тилу окупантів зараз багато цілей, які погасити тут і зараз вигідніше, ніж випустити сотню ATACMS (річне виробництво США) по глибокому тилу. Чому так?


З Кримським мостом доведеться зачекати

У випадку з поставками М-142 HIMARS спрацьовує банальна математика: у Заходу є близько 9 тис. ракет М-30\31, що зійшли з конвеєра, на рік з 200-фунтовою головою (плюс запаси — близько 40 тис.), або 110 ОТРК у розпал виробництва — з 500-фунтовою.

Ось і всі американські «ми не бажаємо ескалації» та «забороняємо працювати по території рф».

Як мінімум, поки ми не отримаємо дивізіон з 18 машин, не вирішимо назрілі та перезрілі проблеми з контрбатарейною боротьбою, запасами окупантів на ґрунті (коли запаси, що ввозяться перед настанням, складують просто навалом у гармат та реактивних систем залпового вогню — прим. авт.) і на рівні аж до дивізійного.

Все те, що змушує крутитися важелі їхнього наступу в битві за Донбас — найбільшу битву 21 століття.

Плюс, знову ж таки, потрібно обвалювати запаси «корпусів» у «ЛДНР», з підвозом залізниці, часто добре оснащених приміщеннях і поглиблених цистернах.

Загалом роботи в тактичному тилу у нас — непочатий край, а отже, із Кримським мостом і Воронежем варто трохи почекати.

Фото: Генштаб ЗСУ

Фото: Генштаб ЗСУ

В яких напрямках працюють HIMARS

У зв'язку з такими завданнями касетні та унітарні GMRLS ракети М-30 і М-31, кожна з яких може працювати окремо на глибину на 84 км, були відвантажені на голови росіянам.

У системі їхнього наведення вдало комбінується система інерційної навігації та захищеної від перешкод GPS. Ракета на кінцевому етапі траєкторії б'є майже вертикально, а її опції входить повітряний підрив на висоті близько 10 метрів.

Українські батареї HIMARS помічені як на південному напрямку, так і у битві за Донбас.

Тільки за минулий тиждень вражено безліч цілей. Станом на 2 липня нам відомо про більш ніж 17 об'єктів, після приходу за якими подарунків тривали вторинні детонації, займання, евакуювали місцевих жителів, бо всюди літали заведені олівці до «Градів» та снаряди.

Які цілі HIMARS вже вразили

Горять запаси боєкомплекту та палива на злітно-посадковій смузі аеродрому Мелітополя: у секторі — багатогодинні пожежі та детонації, добре помітні на всіх екологічних та метеорологічних супутникових картах загорянь.

vib3.png

Місячний ландшафт після поразки складів оперативного рівня в Зимогір'ї — там можна знімати фільм про апокаліпсис: скрізь — руїни будівель та посічений детонаціями бетон.

Торез також вітає США з Днем Незалежності та передає гарячі привіти.

vib1.png

Велике задимлення в межах Донецька — це колишні парфумерні склади неподалік Щеглівського цвинтаря, де замість парфумів зараз «завівся» боєкомплект противника. Не смертельно, але приємно в контексті найпотужнішого російського ППО над містом і «Панцирів», що не мають аналогів.

Приймає Сніжне на «Хіммаші» — звідти по всьому місту розлітаються реактивні снаряди, що горять, чується гуркіт тонн снарядів, що відлітають у повітря. У цехах розташовувався склад оперативного рівня, зокрема і для ППО.

vib2.png

Прилетіло й до окупованого Сватова: знищено ангар поблизу елеватора, там масштабна пожежа та сильно гуркотить.

znimok-ekrana-2022-07-04-o-201655.png

Як HIMARS заважають рф на Сході та Півдні

Кожен приліт — це не лише запаси палива, снарядів, ракет до ППО, РСЗВ на мільйони доларів, а й уся інфраструктура логістики. Крани, тельфери, кари, десятки автомобілів постачання, команди з охорони та стропальники.

Все це підточує здатність росії вести наступальні операції, сушить їм баки, змушує розосереджувати великі запаси, роблячи навантаження на колеса на останньому кілометрі, а ресурс автомобілів теж тисне.

Фото: Генштаб ЗСУ

Фото: Генштаб ЗСУ

Стратегія подорожчання агресії від Заходу починає поступово набирати обертів — пара ракет М31 навіть із вольфрамовими суббоєприпасами, у найновішому варіанті модернізації, з логістикою та іншим обійдеться трохи більше ніж у $350 тис.

Внаслідок поразки складу оперативного рівня запросто відлетить у повітря $5-10 млн. Зважаючи, який склад — адже, крім чавуну, там зберігаються ракети до «Панцирів», «С-300», ПТРК, ПММ (паливно-мастильні матеріали — прим. ред. ) .).

Ну і головне — як набереться банк цілей від супутників НАТО та засічок РЛС контрбатарейної боротьби, можна буде сікти САУ на вогневих, пригнічувати батареї, що працюють, і шукати їхні базові табори.

Яке озброєння скоро отримає Київ

Все вищезгадане буде боляче, дуже боляче.

Особливо, коли Київ отримає три реактивні установки «Марс» від Німеччини, три «М-270» від Британії та черговий пакет із чотирма HIMARS від США. Адже тільки в пропаганді у рф — це просто такі «Смерчі» і «Урагани», «боятися в принципі нічого».

Насправді повітряний підрив, десятки суббоєприпасів та здатність потрапити з десятків кілометрів у коло розміром у 10 метрів робить машини ідеальним убивцею всього, що не має важкої броні. Штаби, РЛС, кунги зв'язку (кузов універсального нульового габариту — прим. ред.), а головне — постачання та артилерія.

Знищити мобільні установки так само «просто», як і дістати українські «Точки», що на п'ятий місяць війни продовжують працювати по Білгороду, або так само «легко», як коаліції було піймати «Скади» Саддама.

Війна триває та тривають жнива російських тилових об'єктів західною реактивною артилерією. Цей список поповниться просто найближчим часом.


Контекст

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉