Пентагон обговорює відправку в Україну ще чотирьох реактивних систем залпового вогню HIMARS в рамках наступного траншу військової допомоги. Про це повідомляє видання Politico з посиланням на двох представників Міністерства оборони США та чиновника країни.
«За словами двох представників міністерства оборони, Пентагон схиляється до того, щоб відправити Україні ще чотири ракетні установки як наступний транш військової допомоги. У разі схвалення Білим домом, цей крок подвоїть кількість високомобільних артилерійських ракетних систем, відправлених до країни», — йдеться в повідомленні.

Однак за словами чиновника США рішення поки не остаточне і буде прийматися «на невідкладних потребах України». Ще один чиновник заявив, що адміністрація розраховує схвалити низку додаткових HIMARS у пакеті, хоча остаточна кількість може змінитися в останню хвилину.
Проте, як пише видання, Білий дім боїться, що Київ застосовуватиме ракети великої дальності на території росії, однак лідер фракції «Слуга народу» у ВР та голова переговорної групи з Росією Давид Арахамія у коментарі Politico підкреслив, що Київ запевнив Вашингтон, що зброя застосовуватиметься лише на території України.
«Ми готові підписати будь-які гарантії в письмовій формі», — сказав він і запропонував проголосувати за це рішення в парламенті.
Нагадаємо, що HIMARS — це американська високомобільна реактивна система залпового вогню, розроблена в кінці 90-х років з максимальною дальністю 300 км. Вона призначена для того, щоб уражати райони зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин та бронетранспортерів і для надання вогневої підтримки своїм підрозділам.
Контекст. 15 червня перша група українських військових закінчила навчання із застосування реактивних систем. Після цього Washington Post написав, що США незабаром передадуть Україні ще вісім РСЗВ.