Facebook Pixel

США відправлять Україні ще вісім РСЗВ – The Washington Post

США незабаром передадуть Україні ще вісім реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), повідомила газета The Washington Post (WP). Київ уже отримав від Вашингтона чотири РСЗВ, уточнює видання.

За даними WP, перша група українських військових закінчить навчання із застосування реактивних систем уже сьогодні, 15 червня. Після цього до навчання має взятися друга група. Розгорнути перші РСЗВ планують наступного тижня.

Військові успіхи Росії на сході України цього місяця спричинили занепокоєння Заходу тим, що баланс у війні схиляється на користь Москви, йдеться в статті WP. Але представники адміністрації Байдена вважають, що ці побоювання перебільшені і що українська оборона залишається міцною в цій «потворній війні на виснаження».

«Ми поділяємо побоювання, але зараз ми вважаємо, що українці займають хороші позиції й оснащені достатньо, щоб стримувати наступ, тоді як росіяни мають свої проблеми із забезпеченням», – сказав високопосадовець адміністрації.

Проблема з постачанням зброї в Україну непокоїть багатьох американських експертів. «Дванадцяти РСЗВ зовсім недостатньо, – вважає генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, який командував військами армії США у Європі. – Схоже, що ми й далі стримуємося, і все, що відбувається, – це затягування війни».

Стівен Хедлі, колишній радник президента Джорджа Буша-молодшого з питань національної безпеки, сказав: «Ми не перебуваємо навіть на приблизному рівні того, що нам потрібно, щоб зупинити росіян. Це схоже на те, що ми відміряємо чайними ложками, а не наливаємо відрами».

У статті наголошується: українці скаржаться, що їм бракує важкої артилерії, закінчуються боєприпаси для гармат. У Пентагоні говорять, що українцям справді бракує боєприпасів для їхньої старої радянської артилерії, яка стріляє 152-мм снарядами. «Сполучені Штати об'їздили весь світ у пошуках таких снарядів і закликали виробників у країнах колишнього Варшавського договору, як-от Болгарія та Румунія, відновити їхнє виробництво».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉