Facebook Pixel

Влада США схвалила постачання Україні реактивних систем залпового вогню – NYT

Адміністрація президента Джо Байдена вирішила відправити в Україну реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), повідомила газета The New York Times (NYT) із посиланням на джерела.

Напередодні прес-секретар Пентагону Джон Кірбі говорив, що рішення щодо відправлення поки що не прийняте.

За даними джерел NYT, може йтися про установки M31 GMLRS (Guided Multiple Launch Rocket System). РСЗВ увійдуть до нового пакету військової допомоги Україні, про який оголосять наступного тижня.

Пояснимо, що мова, швидше за все, йде про модифікацію РСЗВ M270 MLRS, яка може запускати некеровані ракети M31.

Окрім цих РСЗВ, в Україну можуть бути відправлені колісні системи M142 HIMARS. Від M270 вони відрізняються тим, що несуть блок із шістьма ракетами, а на гусеничних M270 таких блоків два.

Максимальна ефективна дальність стрілянини ракетами M31 становить 70 км.

За словами джерела NYT, Путін може вважати відправку РСЗВ «провокаційною», у зв'язку з чим влада США намагатиметься продумати аргументи, що доводять, що ці установки «не дають Україні можливість завдати удару вглиб території Росії».

Про плани Білого дому найближчим часом оголосити про новий пакет військової допомоги Україні повідомляв раніше з посиланням на кілька джерел в адміністрації США телеканал CNN. Київ просив про ці установки з початку російської агресії, проте США не поспішали задовольнити запит України, побоюючись, що вона застосує ці системи для ударів по території Росії, що призведе до ескалації конфлікту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉