Facebook Pixel

Останній ривок Путіна на Донбасі та заклик Джонсона: дайджест іноЗМІ за 19 квітня

Західні ЗМІ продовжують писати про війну в Україні: 19 квітня медіа висвітлювали, як росія намагається закупити медобладнання в Індії та бреше про те, що повертає захоплені території «до мирного життя».

Великобританія закликає Захід надати більше озброєння Києву, а московія обіцяє не застосовувати ядерну зброю та готується до «останнього ривку» перед 9 травня.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 55-й день активного російського вторгнення.


Росія просить в Індії медичне обладнання

indiya-rf-pzh.jpeg

The Times of India повідомляє, що росія розраховує на збільшення поставок медичного обладнання з Індії після того, як санкції та логістичних затримок різко скоротили імпорт із Європи та Китаю.

Компанії з виробництва медичного обладнання з Індії та росії обговорять способи збільшення поставок під час віртуальної зустрічі 22 квітня.

Індія сподівається збільшити експорт до росії, оскільки дві країни розробляють платіжну систему у місцевих валютах, аналогічну до тієї, яка використовувалася під час холодної війни для підтримки двосторонньої торгівлі, оскільки Москва стикається з широкими міжнародними санкціями.

США та їхні союзники раніше розкритикували Нью-Делі за збільшення об’ємів купленої російської нафти. Після цього Індія вирішила припинити значне збільшення майбутніх поставок нафти з рф.

РФ скаржиться: «Захід затягує» її звірства

Колаж зі знімком Getty Images

Колаж зі знімком Getty Images

The Guardian цитує слова міністра оборони росії Сергія Шойгу, який звинуватив США та їхніх західних союзників у тому, що вони «роблять усе, щоб затягнути» військову операцію Москви в Україні, постачаючи Києву зброю.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Шойгу згадав дві так звані народні республіки «ЛНР» та «ДНР, озвучивши чергову російську брехню:

Quote«Ми поетапно реалізуємо наш план щодо звільнення (так званих) Донецької та Луганської Народних Республік. Ми вживаємо заходів щодо відновлення мирного життя».

Нагадаємо, саме на окупованих землях Луганської та Донецької областей знаходяться «фільтраційні табори», через які проходять насильно вивезені з Маріуполя та інших міст України цивільні громадяни.

Це вже не рахуючи прикладів насильницької мобілізації на війну рф проти України мирних мешканців цих регіонів.

Джонсон закликає дати більше зброї Україні

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The Guardian також пише, що прем'єрміністр Великобританії Борис Джонсон поінформував членів Кабінету міністрів про ситуацію в Україні, заявивши, що становище країни є небезпечним:

Quote«Путін обурений поразками, але сповнений рішучості претендувати на якусь перемогу, незалежно від кількості людських жертв».

Напередодні телефонної розмови з іншими світовими лідерами 19 квітня Джонсон заявив, що зараз як ніколи важливо посилити глобальну підтримку, зокрема, збільшити кількість оборонної зброї та запровадити санкції проти росії.

Старший радник із національної безпеки також повідомив, що Путін зосередив увагу на Донбасі:

Quote«Наступною фазою війни, ймовірно, буде конфлікт на виснаження, який може тривати кілька місяців».

За словами чиновника, росія прагнутиме використовувати свою перевагу в чисельності військ, але Україна вже показала, що це навряд чи матиме вирішальне значення саме по собі:

Quote«Є деякі ознаки того, що росія не зробила уроків із попередніх невдач на півночі України. Крім повідомлень про поганий моральний дух росіян, деякі солдати залишають частини, відмовляючись битися».

Також Джонсон повідомив, що Британія передасть Україні ракетні установки Stormer.

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Найбільша оборонна компанія світу допоможе Києву

The Wall Street Journal повідомляє про те, що американська військово-промислова корпорація Lockheed Martin заявила про переговори з Пентагоном щодо збільшення виробництва зброї для України.

Lockheed, найбільша у світі оборонна компанія з обсягів продажів, та інші військові підрядники заявили, що вони отримують запити від західних урядів на додаткове виробництво.

Акції американських та європейських оборонних компаній показали найкращу динаміку після вторгнення росії в Україну, чому сприяли обіцянки країн, включаючи Німеччину, збільшити військові витрати.

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Lockheed виробляє бойові літаки F-35, які Німеччина тепер планує закупити, гелікоптери Black Hawk та низку боєприпасів та систем протиракетної оборони.

Фінансовий директор компанії сказав, що будь-яке додаткове виробництво для України не вплине на фінансові результати.

Московія обіцяє обійтися без ядерної зброї

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

BBC процитувало голову МЗС рф Сергія Лавров, який заявив, що росія не застосовуватиме ядерної зброї в Україні.

Quote«Лише звичайна зброя», — запевнив міжнародний речник кривавої держави.

На початку вторгнення 24 лютого Володимир Путін наказав привести російські ядерні сили у стан підвищеної бойової готовності, і низка представників уряду дали зрозуміти, що країна буде готова використовувати їх за певних обставин.

Лавров також заявив, що тепер, коли наступ рф зосереджений на Сході України, війна входить у нову фазу:

Quote«Операція має на меті, як було заявлено від початку, повне «звільнення» (так званих) Донецької та Луганської республік. І цю операцію буде продовжено».

Нова фаза війни: чим вона інакша

Фото: Max Levin

Фото: Max Levin

Також BBC цитує доктора Джека Уотлінга з аналітичного центру з оборони та безпеки Королівського інституту об'єднаних служб, який розмірковує про те, чим ця фаза війни відрізнятиметься від того, що ми бачили раніше.

Справа в тому, що під час наступу на Київ росіяни просувалися двома дорогами та щосили намагалися звернути з них через густі ліси.

Їхня артилерія застрягла досить далеко від лінії фронту, а передові частини знаходилися в межах досяжності української артилерії, тому вони зазнавали дуже тяжких втрат.

Quote«Цього разу, боротьба, навпаки, відбуватиметься на досить відкритій місцевості, на дуже великій території, де деякі її частини є досить промисловими та урбанізованими, а міста є меншими», — каже він.

Таким чином, росіяни повинні залишатися менш нерухомими, маневрувати, і буде більше контактних битв, а не засідок, прогнозує він.

Парад 9 травня: останній ривок росіян

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Відповідаючи на питання, чи зможе росія взяти під контроль Донбас до 9 травня, Уотлінг заявив:

Quote«Це можливо, але дуже далеко від того, щоб це гарантовано відбулося».

Він визнає, що перекинуті на Схід частини українців є дуже виснаженими, але це все одно не гарантує успіху рф.

Це, ймовірно, буде останній ривок для росіян, перш ніж їм справді доведеться зробити паузу на пару місяців, щоб відновити свої сили.

За його словами, значення дати 9 травня змінилося:

Quote«Це більше не та дата, коли росіяни мають намір оголосити про успіх та перемогу. Натомість вони рухаються до чогось, що вони будуть використовувати як об'єднуючий фактор для оголошення ширшої мобілізації».

Великий гак для російського літака

Sky News, посилаючись на сайт відстеження рейсів Flightrader24, повідомляє, що літак, відправлений із Москви, щоб забрати висланих російських дипломатів із Греції та Іспанії, був змушений здійснити гак у 15 тис. км через заборону на польоти до ЄС.

На першому етапі польоту літак пройшов подовжений шлях до Мадрида, потім пролетів над частиною Північної Африки та повернув на північ у бік Афін.

У заяві на веб-сайті відстеження польотів йдеться:

Quote«Хоча Іспанія та Греція зробили одноразовий виняток для літаків, що входять до їхнього повітряного простору, рейси здійснювалися навколо інших країн, які зберігають заборону на польоти з росії».

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн оголосила про закриття повітряного простору ЄС для російських літаків. Серед інших, російські літаки не можуть літати над такими країнами:

  • Великобританія;
  • Польща;
  • Болгарія;
  • Чехія;
  • Іспанія;
  • Греція;
  • Румунія;
  • Литва;
  • Латвія;
  • Естонія;
  • Швеція;
  • Фінляндія;
  • Данія;
  • Ісландія.

Іспанський премʼєр прямує до Києва

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Reuters повідомляє із посиланням на джерело в уряді Іспанії, що прем'єрміністр Педро Санчес найближчими днями вирушить до Києва, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським.

Санчес пішов шляхом кількох інших європейських лідерів, зокрема президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, а також прем'єрміністрів Великобританії Бориса Джонсона та Чехії — Петра Фіали.

Останні відвідали Україну після вторгнення рф до України на знак підтримки її президента та народу.

Санчес заявив також, що Іспанія знову відкриє своє посольство у Києві, яке було закрито з 24 лютого.


Замість післямови. Поки росія намагається зберегти торгівлю з Індією та продовжує звинувачувати Захід у «затягуванні спецоперації», тобто геноциду українського народу, західні партнери обговорюють більше серйозне озброєння для Києва, якому треба витримати другу хвилю повномасштабного вторгнення московії на наші землі.

Хоча кремль і запевняє, що не використовуватиме ядерну зброю, перед застосування хімічної він уже, за попередніми даними, не зупиняється. Так само ніяк не стримують окупантів цивільні мешканці Маріуполя у будівлі «Азовсталі», де переховуються, в тому числі, діти, адже Москва вже надала наказ зрівняти завод із землею.

Тим часом західні аналітики пояснюють, чим нова фаза війни відрізнятиметься як для росіян, так і для українців, і чому окупантам важливо зробити останній ривок перед 9 травня, аби потім оголосити ширшу мобілізацію.

Це все означає затягування воєнних дій на місяці, хоч із операційними паузами, але наразі головне для України — спробувати врятувати цивільних мешканців Маріуполя та солдат, що продовжують боронити місто. Для цього наявного у Києва озброєння, очевидно, замало. Україна бореться за своє право на існування вже 55 добу.

Подякувати 🎉