Facebook Pixel

Атака на Львів, суд над Медведчуком і активізація бізнесу: головні новини про війну в Україні 16–18 квітня

В Україні триває 54-й день війни проти російських окупантів. The Page зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад місяць бореться за своє право на існування.

Головними подіями цього дня стали:

Політика

  • Пасажиропотік із країн ЄС і Молдови на в'їзд в Україну 16 квітня вперше від початку війни перевищив потік на виїзд, повідомила Держприкордонслужба. Напередодні таке вперше було зафіксовано на польсько-українському кордоні.
  • Сума отриманої благодійної допомоги для України від громадян і корпорацій із різних куточків світу досягла майже $924 млн, і кошти й далі надходять, повідомила пресслужба Офісу президента. Гроші йдуть переважно на рахунки структур ООН і міжнародних гуманітарних організацій. Найбільше коштів надійшло від благодійників із Великої Британії (47%), Нідерландів (майже 18%), Чехії (11%) та США (майже 8%).
  • Втрати українських військ у війні з Росією оцінюються українськими офіційними особами у 2,5 — 3 тис. загиблих, зазначив Зеленський в інтерв'ю CNN. За оцінками уряду, ще приблизно 10 тис. військових поранено, однак невідомо, скільки з них виживуть. Ще складніше, за його словами, оцінити кількість загиблих цивільних осіб.

  • Влада Болгарії в рамках санкцій ЄС ввела заборону на захід у свої порти для суден із Росії, повідомило агентство Associated Press. Болгарська влада зробить виняток для суден, які зазнають лиха або потребують гуманітарної допомоги, а також для суден, що перевозять енергоносії, продовольство та медикаменти до ЄС. Раніше аналогічне рішення ухвалила Італія.

Економіка

  • Кабінет міністрів продовжив дію спецзобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення до 31 жовтня 2022 року. Строк дії чинної моделі спливав 30 квітня цього року. Отже, вартість електроенергії для побутових споживачів з обсягом споживання до 250 кВт*год включно становить 1,44 грн/кВт*год (з ПДВ), а для споживачів із великим обсягом – 1,68 грн/кВт*год.
  • Президент України Володимир Зеленський оголосив про державну програму будівництва житла для тих, хто втратив його внаслідок окупації, а також для військових, правоохоронців, вчителів та інших працівників бюджетної сфери.

Бізнес

  • Державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» планує випустити ще один тираж марок «Російський військовий корабель, іди...» та фірмові футболки з аналогічним зображенням, повідомив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський. Він нагадав, що за перші чотири дні після випуску нової марки вже продано половину тиражу, який становить 1 млн екземплярів.
  • За останні тижні 25% малого та середнього бізнесу збільшили обсяги роботи, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Крім того, бізнес покращив очікування за оборотом на 10 — 20%, як порівняти з початком квітня. За словами прем'єра, втрати, яких зазнали підприємці, є колосальними, але зменшення податків, кредити під 0% і покращення логістичних маршрутів сприятимуть відновленню бізнесу.
  • Сервіс Liki24.com відновив доставку 15,7 тис. медпрепаратів майже по всій Україні. Як повідомляється в пресрелізі сервісу, Liki24.com створив логістичний центр у Хмельницькому й налагодив доставку по всій країні. Доставкою зможуть скористатися жителі багатьох населених пунктів, де наразі не працюють аптеки. Надсилання замовлень відбувається того самого або наступного дня, строк доставки залежить від поштового оператора. Також через сервіс можна отримати гуманітарну допомогу з Європи: знеболювальні, антисептики, ліки для шлунково-кишкового тракту, вітаміни, предмети гігієни для жінок і дітей.

Контекст.

Подякувати 🎉