Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: в економіці закінчуються запаси

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 18 квітня.

Економіка

Росію очікує сплеск цін на «певні товари» в другому та третьому кварталах, коли відбуватиметься трансформація ВВП, заявила глава Центробанку. За її словами, період існування економіки на запасах уже майже закінчився: доведеться змінювати її структуру та шукати нові бізнес-моделі.

Резерви, що залишилися після санкцій, не дають змогу контролювати ситуацію з валютою на російському ринку, повідомила глава ЦБ. «У нас є можливість розпоряджатися приблизно половиною резервів, але це золото, юані та інші не схильні до санкційних ризиків активи. Але вони не дають змогу управляти ситуацією з валютою на внутрішньому ринку».

Виробники харчових продуктів звернулися до уряду РФ із проханням не забороняти в'їзд у країну європейських вантажівок. Вони побоюються, що таке рішення остаточно залишить галузь без імпортних інгредієнтів.

Частка іноземних інвестицій у російську нерухомість у першому кварталі 2022 року досягла рекордно низького рівня – 1,8%. За підсумками року рівень може опуститися майже до нуля.

Через падіння попиту на велике пакування російські виробники картону скорочують обсяги випуску на 25%.

У Росії почали прибирати з публічного доступу економічну статистику та корпоративні дані. Це створює ризики з погляду об'єктивного оцінювання економічних процесів у країні, вважають економісти та аналітики. Закриття інформації зробить оцінки суб'єктивнішими та ускладнить прогнозування.

З літаками Superjet 100, які російська влада вважає основними для польотів за кордон, можуть виникнути складнощі через дефіцит складників. Якщо ситуація з ремонтом двигунів не зміниться, то одній з авіакомпаній доведеться зупинити польоти на Superjet уже восени. До кінця року може бути зупинено приблизно половину парку Superjet, що складається сьогодні зі 150 літаків.

Мер Москви повідомив, що через припинення діяльності та відхід іноземних компаній із Росії в місті можуть втратити роботу майже 200 тис. осіб. Влада столиці та федеральний бюджет виділять на їхню підтримку 3,36 млрд руб.

Російські оператори мобільного зв'язку проживуть без постачання обладнання рік — два, говорять експерти. Іноземні вендори не хочуть втратити російський ринок, але й не ризикуватимуть через нього. Російський ринок невеликий, а в разі порушення санкцій є ризик отримати заборону на роботу на інших, привабливіших ринках.

У Литві затримано майже 1 тис. російських вагонів, що прямували до Калінінграда. Під час транзиту до того самого Калінінграда застрягли приблизно 30 цистерн у Фінляндії. Залізничники також скаржаться, що поромна морська переправа до Калінінграда з Усть-Луги досягла максимуму провізної місткості.

Санкції

Глава Єврокомісії повідомила про підготовку шостого пакета санкцій проти Росії. Він торкнеться, зокрема, банківського сектору та енергетики. А вимога Росії платити за газ у рублях може де-факто обернутися ембарго на постачання російського газу до Європи.

Євросоюз може скоротити залежність від імпорту російських енергоресурсів набагато раніше, ніж передбачалося, заявив прем'єр-міністр Італії. За його словами, Італія, яка отримує приблизно 40% газу з Росії, пропонує ЄС обмежити ціну газу.

Австрія зможе відмовитися від російського газу лише за кілька років, заявив канцлер країни. Ця країна на 80% залежить від постачання з Росії.

Найбільший хімічний концерн BASF вважає, що Німеччина не має можливості оперативно замінити газ, що постачається з Росії. «30 – 40% імпортованого газу у ЄС і 50% у Німеччині постачає Росія. І ці обсяги зараз не може бути замінено».

Суспільство

Вартість оренди житла в Росії знижується на тлі нестабільної ситуації та падіння попиту. Щоб залучити орендарів, власники почали надавати знижки, розбивати страховий депозит, заселяти з тваринами тощо.

Оператор «Мегафон» вирішив продавати уживані та відновлені смартфони. Інтерес до вживаної техніки в населення зростає на тлі кризи.

Попри загальну тенденцію

Владі Сербії дорого обходиться відмова вводити санкції проти Росії слідом за іншими західними країнами, заявив президент країни Олександр Вучич. «Якби ми ввели їх, це вартувало б нам нашого принципу, тому що ми знаємо, що це аморально й не приносить результатів».

Подякувати 🎉