Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: російська нафта швидко дешевшає

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 16 квітня.

Економіка

За останні два тижні ключовий індикатор російського фондового ринку, індекс Мосбіржі, впав на 12%. Зменшилися й основні галузеві індекси. Основні причини падіння: санкційний тиск і геополітична нестабільність.

Путін підписав закон, який забороняє розміщувати депозитарні розписки на цінні папери російських компаній на іноземних майданчиках та зобов'язує провести делістинг уже існуючих.

Дисконт російської нафти Urals до еталонної марки Brent зріс майже до $30 за барель. Ще в середині березня знижка на російську сировину становила менше ніж $10, а традиційно була в діапазоні $1-2.

Рада директорів «Сєвєрсталі» рекомендувала не платити дивіденди за підсумками 2021 року. Якщо рішення буде ухвалено, акціонери не отримають виплати вперше більш як за 10 років.

Тисячі російських та білоруських вантажівок застрягли у багатокілометрових чергах на кордонах ЄС перед початком дії нового пакету санкцій. З 16 квітня їм заборонено перебувати на території ЄС. Час проходження кордону зараз триває до 10 днів.

Санкції ускладнили постачання комплектуючих для обладнання російських хлібопекарень. До 90% пекарень у Росії, і навіть ресторанна галузь користуються європейським устаткуванням. Альтернативних постачальників вже шукають у Китаї та Туреччині.

Обмеження на стягнення грошей, які влада РФ ввела на тлі санкцій, дестабілізувало російський ринок продажу довго. Експерти та колектори повідомляють, що вартість портфелів впала вдвічі, продавці та покупці відмовляються від угод.

Найбільший веб-сервіс для хостингу IT-проєктів та їхньої спільної розробки GitHub заблокував акаунти «Сбера» та «Альфа-банку», а також окремих користувачів з Росії. За словами представника сервісу, доступ до облікових записів обмежений відповідно до санкцій США.

Румунія, Італія, Бельгія з 17 квітня забороняють судам під російським прапором заходити до своїх портів. Заборона також стосуватиметься судів, які змінили російський прапор або реєстрацію після 24 лютого. Але обмеження мають безліч винятків. Вони не стосуються суден, які перевозять газ, нафту та нафтопродукти, залізну руду, деякі хімічні продукти, продовольство, сільгосппродукцію, добрива, вугілля та ін. Раніше такі санкції було запроваджено на рівні ЄС.

Бренд косметики L'Occitane закриває магазини та інтернет-магазин в РФ, зупиняє інвестиції та плани щодо розширення на ринку.

Суспільство

Мін'юст РФ додав до списку ЗМІ-іноагентів блогера Юрія Дудя, політолога Катерину Шульман, журналістів Карена Шаїняна та Романа Доброхотова, художника-карикатуриста Сергія Єлкіна та ін. Це найпотужніше оновлення списку з жовтня 2021 року.

Авіакомпанія «Победа» скасувала на літо всі рейси до курортної Анапи з Москви та восьми інших міст. Компанія пояснила це виробничою необхідністю та впливом зовнішніх факторів.

Концерт стендапера Нурлана Сабурова до Чикаго було скасовано після звернення генконсула України до власників майданчика.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉