Facebook Pixel

Не можна дозволити Путіну збанкрутувати Україну та змусити її здатися

Військові злочини Росії в Україні потрапили до заголовків світових новин, але систематичні збитки, яких завдає українській економіці путінське вторгнення, також потребують термінової міжнародної уваги. Про це написав Пітер Дікінсон, редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council.

У нещодавньому зверненні до Ради ЄС з економічних і фінансових питань міністр фінансів Сергій Марченко докладно розповів про катастрофічні наслідки війни для України та її вплив на світову економіку. Зокрема, він назвав проблеми міжнародної продовольчої безпеки, що зростають, адже приблизно 400 млн людей у світі залежать від українського зерна.

Оскільки українська влада щосили намагається втримати економіку країни на плаву, водночас зберігаючи базові соціальні виплати, Марченко сказав, що настав час для «масштабнішого збору коштів». Він пояснив, що це має передбачати значне короткострокове збільшення грантів перед запуском масштабної фінансової ініціативи, яка неминуче буде потрібна, щойно почнеться робота з відновлення країни.

Попередження Марченка про потенційний крах економіки України не є перебільшенням, наголосив Дікінсон. У звіті Світового банку, опублікованому 10 квітня, йдеться про те, що українська економіка може скоротитися на 45% протягом 2022 року, водночас автори зазначають, що «величина скорочення залежатиме від тривалості та інтенсивності війни».

У звіті Світового банку також є заклик до термінового збільшення міжнародного фінансування України.

Зусилля Росії щодо підриву української економіки не варто розглядати як простий побічний продукт військової кампанії Москви, вважає Дікінсон. Навпаки, економічні атаки є центральним елементом плану Кремля щодо послаблення української державності та повернення країни до орбіти Росії. Путін часто давав зрозуміти, що не визнає право України на існування як незалежної держави. Щоб зламати український опір, він тепер прагне позбавити країну можливості економічно функціонувати.

Хоча офіційні особи Кремля постійно заявляють, що російські авіаудари та обстріли обмежуються військовими об'єктами, насправді українські заводи, склади та економічно важливі елементи національної інфраструктури неодноразово зазнавали нападів і знищувалися.

На півдні порти України зазнали блокади з боку Чорноморського флоту Росії. Це зроблено для того, щоб відрізати країну від світових ринків.

Є ознаки того, що міжнародна спільнота усвідомлює масштаби економічних проблем, які стоять перед Україною, і розуміє важливість надання країні фінансової допомоги. Світовий банк зобов'язався виділити $1,5 млрд на підтримку роботи найважливіших державних служб. Інші установи та партнери, як-от як Європейський Союз, також надали додаткове фінансування.

«Початковий бліцкриг Путіна в Україні провалився, але його план збанкрутувати країну відіграє важливу роль у війні Росії проти української державності, що триває, і не можна допустити його успіху», – закликав Дікінсон.

Подякувати 🎉