Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. підготувало добірку останніх повідомлень про це на 15 квітня.
Економіка
У березні росіяни зняли з валютних рахунків $9,8 млрд і відтік коштів продовжується. Про це повідомив Центробанк.
Банки з «недружніх» країн затримують перекази платежів за російські енергоресурси, заявив Путін. Треба переорієнтувати експорт на країни Півдня та Сходу, заявив він.
Міненерго РФ припинило публікувати дані про видобуток та експорт нафти, пояснивши це прагненням уникнути «можливого тиску на російські компанії».
Втрата банківським сектором половини капіталу це цілком ймовірний сценарій вважають у ЦБ РФ. Водночас, там стверджують, що запас міцності банків до кризи був надлишковим.
Вуглевидобувні компанії Кемеровської області через «забитість» іншими вантажами залізниць обмежені у постачанні вугілля на експорт у східному напрямку. За перший квартал залізничники вивезли туди вугілля на 18% менше, ніж планувалося. Якщо так піде далі, на вугільниках чекають штрафи від покупців і навіть втрата ринків збуту.
Австрійський машинобудівний та технологічний концерн Andritz зупиняє розвиток нових операцій у Росії.
Фінський виробник упаковки та одноразового посуду Huhtamaki вирішив припинити роботу в Росії. На російських підприємствах компанії працює близько 700 людей. Про звільнення з країни оголосили вже кілька виробників упаковки, після чого бізнес почав скаржитися на зростання цін на неї.
Близько 45% компаній у Росії знижують чи зупиняють набір співробітників до кінця року. У 23% компаній з кінця лютого кількість працівників уже зменшилася. Звільнення торкнулися або торкнуться насамперед співробітників бек-офісу, відділів продажу та HR, а також лінійних співробітників у логістиці, транспорті та доставці.

Міністр фінансів РФ звернувся до міністра економіки Бразилії з проханням підтримати Росію у МВФ, Світовому банку та G20. Така підтримка потрібна, щоб не допустити «дискримінації у міжнародних фінансових інститутах та багатосторонніх форумах».
Лісопромисловий комплекс Росії може втратити через санкції до $6 млрд. Постачання можуть бути частково перенаправлені до Китаю, але там ціни нижчі ніж у Європі.
Санкції
Польща ввела ембарго на російське вугілля. Відповідний закон підписав президент. Документ також передбачає можливість заморожувати активи осіб, які підтримали російську агресію.
Ділові партнери мільярдера Романа Абрамовича: Євген Тененбаум та Давид Давидович – потрапили під нові санкції Великої Британії. Лондон заморозив їхні активи вартістю до $13 млрд і заборонив Давидовичу в'їзд у королівство. Сам Абрамович у британському списку санкцій із середини березня.
США не мають наміру згодом повертати російським бізнесменам заарештовані активи, повідомив помічник президента з національної безпеки Джейк Салліван. «Наша мета не в тому, щоб повертати їх. Ми хочемо використовувати їх краще, ніж у такий спосіб».
Суспільство
На початку квітня вторинний ринок житла у Москві практично завмер. Потенційний попит на 40% менше від звичайного.
Північна Македонія оголосила персонами нон грата ще шістьох російських дипломатів.
Американська команда «Формули-1» Haas відмовилася повернути 12 млн. євро спонсору команди «Уралкалію» Дмитра Мазепіна. Ще до запровадження ЄС санкцій проти цього мільярдера Haas розірвала спонсорську угоду з російською компанією та з російським пілотом команди Микитою Мазепіним.
Послуги російських приватних клінік можуть подорожчати до 20% через дефіцит імпортного обладнання та витратних матеріалів. Ціни на деякі розхідники зросли на 300%. Через жорстку конкуренцію з ринку можуть піти кабінети та маленькі моноклініки.
Продаж автомобілів преміального сегмента в Росії в березні впав на 40%. Зростання продемонстрували тільки Genesis і Jeep, найсильніше обвалилися продажі Cadillac (мінус 70%).
У березні російські маркетплейси Ozon та Wildberries зафіксували зростання продажів книжкової продукції. Особливо популярністю користувалися книги Джорджа Оруелла та література з психології.
У Російській академії наук виникли проблеми у спілкуванні з китайськими партнерами, спільні проекти заморожені. Із західними академіями наук стосунки були заморожені раніше. Зберігається лише партнерство з академією наук Індії.