Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Хроніка економічної війни світу проти Росії: $9,8 млрд вибігли за місяць із валютних рахунків

Фото: РБК

Фото: РБК

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 15 квітня.

Економіка

У березні росіяни зняли з валютних рахунків $9,8 млрд і відтік коштів продовжується. Про це повідомив Центробанк.

Банки з «недружніх» країн затримують перекази платежів за російські енергоресурси, заявив Путін. Треба переорієнтувати експорт на країни Півдня та Сходу, заявив він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Міненерго РФ припинило публікувати дані про видобуток та експорт нафти, пояснивши це прагненням уникнути «можливого тиску на російські компанії».

Втрата банківським сектором половини капіталу це цілком ймовірний сценарій вважають у ЦБ РФ. Водночас, там стверджують, що запас міцності банків до кризи був надлишковим.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Вуглевидобувні компанії Кемеровської області через «забитість» іншими вантажами залізниць обмежені у постачанні вугілля на експорт у східному напрямку. За перший квартал залізничники вивезли туди вугілля на 18% менше, ніж планувалося. Якщо так піде далі, на вугільниках чекають штрафи від покупців і навіть втрата ринків збуту.

Австрійський машинобудівний та технологічний концерн Andritz зупиняє розвиток нових операцій у Росії.

Фінський виробник упаковки та одноразового посуду Huhtamaki вирішив припинити роботу в Росії. На російських підприємствах компанії працює близько 700 людей. Про звільнення з країни оголосили вже кілька виробників упаковки, після чого бізнес почав скаржитися на зростання цін на неї.

Близько 45% компаній у Росії знижують чи зупиняють набір співробітників до кінця року. У 23% компаній з кінця лютого кількість працівників уже зменшилася. Звільнення торкнулися або торкнуться насамперед співробітників бек-офісу, відділів продажу та HR, а також лінійних співробітників у логістиці, транспорті та доставці.

podbor-personala.jpg

Міністр фінансів РФ звернувся до міністра економіки Бразилії з проханням підтримати Росію у МВФ, Світовому банку та G20. Така підтримка потрібна, щоб не допустити «дискримінації у міжнародних фінансових інститутах та багатосторонніх форумах».

Лісопромисловий комплекс Росії може втратити через санкції до $6 млрд. Постачання можуть бути частково перенаправлені до Китаю, але там ціни нижчі ніж у Європі.

Санкції

Польща ввела ембарго на російське вугілля. Відповідний закон підписав президент. Документ також передбачає можливість заморожувати активи осіб, які підтримали російську агресію.

Ділові партнери мільярдера Романа Абрамовича: Євген Тененбаум та Давид Давидович – потрапили під нові санкції Великої Британії. Лондон заморозив їхні активи вартістю до $13 млрд і заборонив Давидовичу в'їзд у королівство. Сам Абрамович у британському списку санкцій із середини березня.

США не мають наміру згодом повертати російським бізнесменам заарештовані активи, повідомив помічник президента з національної безпеки Джейк Салліван. «Наша мета не в тому, щоб повертати їх. Ми хочемо використовувати їх краще, ніж у такий спосіб».

Суспільство

На початку квітня вторинний ринок житла у Москві практично завмер. Потенційний попит на 40% менше від звичайного.

Північна Македонія оголосила персонами нон грата ще шістьох російських дипломатів.

Американська команда «Формули-1» Haas відмовилася повернути 12 млн. євро спонсору команди «Уралкалію» Дмитра Мазепіна. Ще до запровадження ЄС санкцій проти цього мільярдера Haas розірвала спонсорську угоду з російською компанією та з російським пілотом команди Микитою Мазепіним.

Послуги російських приватних клінік можуть подорожчати до 20% через дефіцит імпортного обладнання та витратних матеріалів. Ціни на деякі розхідники зросли на 300%. Через жорстку конкуренцію з ринку можуть піти кабінети та маленькі моноклініки.

Продаж автомобілів преміального сегмента в Росії в березні впав на 40%. Зростання продемонстрували тільки Genesis і Jeep, найсильніше обвалилися продажі Cadillac (мінус 70%).

У березні російські маркетплейси Ozon та Wildberries зафіксували зростання продажів книжкової продукції. Особливо популярністю користувалися книги Джорджа Оруелла та література з психології.

У Російській академії наук виникли проблеми у спілкуванні з китайськими партнерами, спільні проекти заморожені. Із західними академіями наук стосунки були заморожені раніше. Зберігається лише партнерство з академією наук Індії.

Коментарі

Всі новини