Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: дедалі більше проблем з експортом енергоресурсів

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 14 квітня.

Економіка

Путін доручив переорієнтувати експорт енергоресурсів із Заходу на ринки Півдня та Сходу й готувати для цього інфраструктуру.

Збільшення частки розрахунків у нерезервних валютах, до яких належить і рубль, відбувається за умови зростання інтересу у взаємній торгівлі товарами між країнами. Це повільний процес, замістити повністю долар і євро в розрахунках не вийде, вважає голова Рахункової палати РФ Олексій Кудрін.

Колумбія готова збільшити постачання енергоносіїв до ЄС, щоб замінити російські енергоресурси, заявив президент країни. За його словами, країна може збільшити як видобуток нафти та газу, так і постачати вугілля та «зелений» водень.

Найбільші сировинні трейдери планують із 15 травня скоротити закупівлю російської нафти та палива через санкції Євросоюзу. Хоча європейські санкції й не торкнулися закупівель нафти з Росії, трейдери згортають їх, щоб не порушити іншу вимогу санкцій ЄС – обмежити Москві доступ до міжнародної фінансової системи.

Британська Reckitt Benckiser (бренди Nurofen, Strepsils, Durex і Vanish) остаточно йде з РФ. Компанія оголосила, що починає процес передання активів «третій стороні».

Мільярдер Володимир Євтушенков, який уперше потрапив під санкції, передав 10% акцій АФК «Система» своєму синові. Компанія заявила, що має ресурси для стабільної роботи, але не може унеможливити несприятливий вплив на діяльність і фінансові результати в майбутньому.

Італійська Lavazza Group зупиняє роботу на території Росії. Компанія володіє однойменним кавовим брендом і марками Carte Noire, Merrild і Kicking Horse.

Темпи зростання торгівлі Росії з Китаєм у березні виявилися меншими за лютневі. Проте товарообіг збільшується швидше, ніж зростає зовнішня торгівля Китаю загалом.

Російський контейнерний ринок очікує серйозний дефіцит контейнерів після того, як міжнародні оператори, що пішли з Росії, закінчать евакуацію свого парку. Потрібно замістити від 200 до 300 тис. контейнерів. У Росії можна випустити трохи більше за 10 тис. на рік, а на купівлю їх у Китаї знадобиться до $1,4 млрд.

Санкції

Швейцарія запровадила п'ятий пакет санкцій проти Росії та Білорусі. Вона приєдналася до аналогічних обмежень із боку ЄС, зокрема, щодо мільярдерів і дочок Путіна. ЄС уже готує шостий набір санкцій.

Велика Британія із 14 квітня запроваджує обмежувальні заходи на імпорт сталі та заліза з Росії, а також на експорт «квантових технологій і вдосконалених матеріалів».

Суд острова Джерсі вирішив заморозити активи, які можуть стосуватися Романа Абрамовича, на загальну суму понад $7 млрд. Поліція острова отримала ордер на обшук приміщень, які можуть бути пов'язані з діяльністю російського бізнесмена.

Влада Франції заморозила понад 40 об'єктів нерухомості, що пов'язані з людьми, які потрапили під санкції, зокрема з Абрамовичем. З-поміж іншого заморожено віллу «Шато де ла Круа» на Французькій Рів'єрі, де після зречення престолу жив британський король Едуард VIII. Абрамович придбав її у 2009 році.

villa-abramovicha.jpg

Євросоюз закрив лазівку в санкційному режимі проти Росії, що дозволяла з 2014 року торгувати з нею зброєю, проте залишив для країн ЄС можливість відправляти до РФ військову техніку радянського та російського виробництва для ремонту.

Влада Австралії включила до списку санкцій 14 нових російських юридичних осіб. Під санкції потрапили: РЗ, «Газпром», «Алроса», ОСК, «Транснафта», «Ростелеком», «Русгідро» та ін.

Яхту Amadea російського олігарха Сулеймана Керімова заарештували в порту Фіджі.

Влада Гамбурга конфіскувала 156-метрову яхту Dilbar вартістю приблизно $600 млн, яку записано на сестру російського мільярдера Алішера Усманова, яка також перебуває під західними санкціями.

Суспільство

Американська компанія Monotype, власник прав на популярні шрифти Times New Roman, Arial, Verdana, Tahoma та Helvetica, закрила доступ із Росії до каталогу шрифтів на своєму сайті. Це не заборона на використання шрифтів російськими користувачами, але вона можлива в майбутньому.

До лідерів продажів у роздробі РФ із середини березня потрапив джин – його купували в 1,5 раза більше, ніж торік. Експерти пояснили зростання покупок джину заощадженням росіян на барах.

Слідом за брендом Chanel громадянам Росії відмовляються продавати сумки та одяг у магазинах Celine. Продавця, який порушив заборону, очікує звільнення.

Розробник комп'ютерних ігор EA Sports випустив оновлення до футбольної гри FIFA 22. З гри вилучено російські клуби та національну команду країни, а також стадіон «Відкриття Банк Арена», на полі якого домашні матчі проводить московський «Спартак». Якщо користувач раніше вибрав російську команду як улюблений клуб, тепер її автоматично буде замінено на французький «Парі Сен-Жермен».

matvienko.jpg


Подякувати 🎉