Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: вибухове зростання попиту на товари для саду та городу

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 19 квітня.

Економіка

Індекс Мосбіржі — один з основних російських фондових індикаторів — вранці 19 квітня відкотився нижче за 2300 пунктів уперше з 25 лютого під тиском розпродажів на очікуваннях оголошення Заходом нового пакету антиросійських санкцій.

Низка критично важливих галузей російської промисловості від автопрому до фармацевтики дуже залежать від імпорту – там частка іноземної доданої вартості перевищує 50%, йдеться в доповіді НДУ ВШЕ. Здебільшого це імпорт із тих країн, які зараз приєдналися до санкцій проти Росії. Швидко знайти альтернативних постачальників буде складно, а на самостійну заміну компонентів і матеріалів, що «випадають», підуть роки.

Маркетплейс Ozon скоротив частину співробітників після початку «спецоперації». Компанії потрібно терміново скорочувати витрати, оскільки їй загрожує банкрутство за чотири — п'ять місяців. Через санкції маркетплейс не має доступу до іноземного капіталу, а для роботи із частиною категорій товарів співробітники більше не потрібні.

Міжнародна консалтингова компанія McKinsey & Company заявила про припинення обслуговування клієнтів у Росії.

Автоконцерн Stellantis, утворений унаслідок злиття італо-американської Fiat Chrysler Automobiles і французької PSA Group, повідомив про зупинення виробництва в Калузі — на своєму найбільшому у РФ заводі.

Влада РФ планує дозволити випуск автомобілів екологічного класу «Євро 0». Але цей захід стосується лише великих російських автоконцернів, а також компаній під санкціями.

Виробник побутової хімії Henkel (бренди Persil, Schwarzkopf, Syoss, «Момент» тощо) заявив про припинення бізнесу в Росії. Ще тиждень тому компанія заявляла, що продовжуватиме виробництво та операційну діяльність у РФ.

Розробник програмного забезпечення EPAM Systems перевіз своїх співробітників із Білорусі та Росії до Узбекистану. Компанія оплачує переліт для співробітника та його сім'ї, проживання та добові витрати в перший місяць.

Італійська енергокомпанія Enel заморозила проєкт створення вітропарку потужністю 71 МВт у Татарстані. Від реалізації проєктів у вітроенергетиці в Татарстані відмовилася й данська Vestas.

Санкції

МЗС Нової Зеландії оголосило про запровадження санкцій щодо 18 російських банків і фінансових інститутів, зокрема центрального банку, суверенного фонду, Сбербанку, ВТБ, Газпромбанку, ВЕБ, «Альфа-банку» та ін.

У Вашингтоні працюють над новими санкціями щодо Росії й найближчим часом планують повідомити подробиці цієї роботи, заявила прессекретарка Білого дому. Раніше заступник міністра фінансів США заявив, що Вашингтон вважає своїм найближчим завданням санкційний тиск на російський ВПК, порушення його ланцюжків постачання.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що його країні не потрібний російський газ і Франція має намір «просувати» санкції проти російського газу.

Суспільство

Понад половину російських медичних сестер визнали брак імпортних витратних матеріалів, третина зазначили проблеми з постачанням вітчизняних витратних матеріалів. Найчастіше доводиться заощаджувати на імпортних рукавичках і катетерах.

Продажі житлової нерухомості у великих містах Росії у квітні знизилися вдвічі проти березня, заявили учасники ринку.

Попит на товари для саду, городу та дачі в березні та першій половині квітня збільшився в середньому втричі, як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

Компанія Paramount припинить мовлення своїх телеканалів у Росії з 20 квітня. На території країни транслювалися, зокрема, «MTV Росія», Paramount Comedy, Nickelodeon і Paramount Channel.

Попри загальну тенденцію

Угорщина не приєднається до санкцій Європейського Союзу проти російських нафти та газу, заявив глава МЗС Петер Сіярто. «Угорський народ не може платити за цю війну», — заявив він. Міністр сказав, що Угорщина виступає за мирне врегулювання в Україні, підтримує територіальну цілісність країни, готова приймати українських біженців, але постачання озброєння в Україну через Угорщину не буде.

Німецькі профспілки закликали владу виступити проти негайної відмови ЄС від імпорту російського газу, зазначивши, що таке ембарго призведе до тяжких для Німеччини наслідків: «скорочення виробництва, закриття підприємств та подальшої деіндустріалізації». Віцеканцлер Німеччини Роберт Хабек заявив, що «негайне ембарго на газ із Росії поставить під загрозу соціальний світ у Німеччині».

Державні компанії Індії заявили про намір збільшити закупівлю нафти в Росії. З кінця лютого державні нафтопереробні компанії вже придбали у РФ приблизно 15 млн барелів нафти. Але навіть після зростання закупівель нафти в Росії їхній обсяг становить менш як 1% загального обсягу імпорту нафти в Індії.

Подякувати 🎉