Facebook Pixel

Політолог Олексій Гарань розкритикував команду Зеленського

Виступ Володимира Зеленського 28 лютого у Білому домі, який закінчився сваркою з Дональдом Трапом, викликав не тільки шквал критики на адресу президента США, але й запитання серед експертів щодо підготовленості команди президента України та його самого в дипломатичній сфері.

Професор політології Києво-Могилянської академії та науковий радник Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань в інтерв'ю The Page зазначає, що Дональд Трамп і Джей Ді Венс повели себе ганебно, проте Зеленський «сам допоміг собі потрапити в пастку». Тому виникають питання щодо професійності співробітників Офісу президента.

Дипломатична політика та управлінська слабкість

Олексій Гарань неодноразово наголошував на проблемах, пов’язаних із некомпетентністю деяких представників влади у ключових переговорах як всередині країни, так і зовні.

Він підкреслює, що ключовими переговорами, які стосуються безпеки країни, повинні займатися професійні дипломати, а не політичні призначенці без належного досвіду. Гарань критикує надмірний вплив Андрія Єрмака, голови Офісу президента, на міжнародні відносини України.

Quote«Зараз ми бачимо ситуацію з переговорами. Це дуже складний процес. Я б тут волів би бачити Кулебу, який має дипломатичний досвід, а не Єрмака, який ставить себе вище за міністра закордонних справ», — зазначив політолог.

На його думку, дипломатія вимагає стратегічного бачення та глибокого розуміння міжнародних процесів, чого бракує нинішнім керівникам переговорного процесу. Більшість із яких не мають ані відповідної професійної освіти, ані навичок. При цьому часто можна почути критику рівня володіння англійською мовою представниками української команди, але при цьому вони відмовляються використовувати перекладачів під час ключових переговорів, де важлива кожна фраза.

Чи справді менеджери ефективні

Фраза «ефективні менеджери», яка стала мемом ще на початку президентства Зеленського, зараз викликає дедалі більше скептицизму. Олексій Гарань піддає сумніву компетентність ключових фігур, які формують політику держави, вказуючи на системні помилки у їхній роботі.

«Я навіть не можу їх нарахувати. Єрмак — один, Татаров — два… А хто ще?». Гарань підкреслює, що попри слова самого президента, біля нього досі немає професійно сформованої команди, яка б і була цими ефективними менеджерами. Одним із небагатьох винятків політолог називає Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації.

При цьому політика України дедалі більше концентрується навколо вузького кола людей – Офісу президента, що не є позитивом. Гарань також наголошує, що процес ухвалення рішень у міжнародній політиці має бути більш прозорим і залучати професійних дипломатів, а не радників Офісу президента, які коментують питання, що виходять за межі їхньої компетенції.

Quote«Зеленський довіряє цим людям і не може без них. Навіть якщо вони наробили багато явних помилок. Але я навіть за Януковича не пам'ятаю такого. Так, був Льовочкін, але все-таки він так не фігурував, значить, він не був буквально пришитий до президента, всюди з президентом. Там був Азаров, Клюєв і так далі», — згадує Гарань.

Ця тенденція може мати довгострокові наслідки не лише для міжнародного іміджу України, а й для внутрішньої політичної стабільності. І хоча зараз рейтинги Зеленського зросли через тиск з боку США та особисто Трампа, питання компетентності оточення президента залишається відкритим.

Політики думають про вибори (відео)

Подякувати 🎉