Facebook Pixel

Удар «Точками-У» по Краматорську. Як росіяни тричі збрехали, намагаючись списати бійню на ЗСУ

8 квітня 2022 року приблизно о 10:30 по місту Краматорську прилетіли дві російські ракети 9М79-1 від «Точки-У». Було вражено вокзал, де на місці та від отриманих ран померли 59 осіб, включно із п'ятьма дітьми.

Вражаючими елементами накрило тимчасову залу очікування, де сотні людей (рятуючись від вторгнення Москви до регіону) чекали на евакуаційні поїзди.

109 людей зазнали тяжких поранень — одночасно працювали всі хірургічні бригади Краматорська, довелося залучати медиків із сусідніх міст, було проведено безліч ампутацій, але й дотепер залишаються постраждалі у вкрай тяжкому стані.

Миттєво стартувала масштабна інформаційна кампанія з відбілювання агресора — так само, як у Бучі, українці самі себе зв'язали та вистрілили один одному в голову, Краматорськ обстріляли ЗСУ.

Пропагандисти РФ масово почали стирати пальцями клавіатури, набиваючи, що «Точки-У» не стоять на озброєнні російських військ, що це провокація, а номер з уламків ракети 9М79-1 нібито збігається з номерами на двигунах, що відпрацювали по містах на непідконтрольній нам території.

Чому вокзал у Краматорську обстріляла РФ? Просто, коротко та зрозуміло. Без пропаганди та істерії – лише факти.

Серія бомбардувань по залізничних станціях

Намагаючись перешкодити перекиданню сил ЗСУ з-під Києва та Чернігова, противник завдав серії ударів по залізниці та маневровому складу.

І до Краматорська, і після.

Були прильоти по Павлограду. Опрацьовувалися Барвінкове, Слов'янськ, Покровськ. Накривалися станції в Центральній і Східній Україні – дирекція УЗ не світила назви, і ми не будемо.

Але всі, кого це стосується, у курсі, куди прилітало, які були ушкодження та що саме посікло. Це не разова акція, а багатоденна кампанія.

Судячи з того, що РФ застосовує досить давні Х-59 по елеватору поблизу Миколаєва, працює протикорабельними «Бастіонами» по цілях в Одесі, сучасніші ракети в них починають закінчуватися.

Чому б і не «Точки» в цій ситуації, коли після поразки під Києвом кров із носа потрібна перемога?

Парний пуск по Краматорську

У повідомленнях УЗ фігурують дві ракети. Це означає, що ціль було визнано настільки важливою, що засоби доставки мусили б не тільки засипати вражаючими елементами гектари, а й дублюватися.

Стріляти одразу двома ракетами, які давно перетнули поріг гарантійного строку, удень у щільній забудові задля провокації — божевілля.

Вони могли б не те, що не влучити по вокзалу, а зійти з курсу та влаштувати в місті бійню з багатьма сотнями загиблих.

Припускати, що ЗСУ, які захищають своїх дітей і жінок у тому самому Краматорську, можуть так ризикувати, — це однаково, що звинувачувати нас у людожерстві. Наказ на це не віддали б ніколи — навіть центр Донецька не таргетували жодного разу.

Застосування «Точок» у Білорусі та Сирії

«Точки» активно висвітлювалися в ЗМІ на навчаннях «Союзна рішучість — 2022» і під час операції ЗС РФ в Ідлібі. Пруфів — вагон і маленький візок. Пускові «Точок» із нанесеними на них тактичними знаками V засікали на території Білорусі.

QuoteЯк дізнатися, що російський пропагандист бреше? Він відкриває рота про «не стоїть на озброєнні».

Ба більше, наприклад, 47-ма ракетна бригада 8-ї армії отримала бригадний комплект «Іскандерів» лише 26 січня. Чи могли освоїти складну ракетну техніку менш як за місяць бійці бригади, яку саму було сформовано лише у 2020 році? Риторичне питання.

Маячня з номерами

Щодо схожих номерів. Ракети 9М79-1 виробляються тільки на одному заводі у світі — Воткінському машинобудівному. Усі вони давно вичерпали 10-річні строки й мали проходити ТО на цьому заводі — Україна освоїла переспорядження твердопаливного двигуна та капітальний ремонт лише незадовго до вторгнення.

Тож росіянам не потрібно народжувати фото схожих серійних номерів (які, до речі, наскрізні й нічого не говорять про партії, а лише про конкретний виріб із багатомісячним циклом виробництва) і розповідати дивне.

Їм достатньо показати документи, які залишилися в Москві: як ракету з таким номером на борту передали такому одержувачу на бригаду, дата й підпис. І як виїзна група російського ВАТ «НВК «Конструкторське бюро машинобудування» провела технічне обслуговування в Україні, і замовник претензій не має.

Адже це не кіт чхнув, а оперативно-тактичні ракети. Такі речі не передаються за пляшку самогону й за спасибі.

Поки що росіяни тягають схожі номери в зубах і вважають за краще не помічати, що їхні ракети в Сирії та наші так званої «ДНР» відрізняються на два десятки номерків. Що це, на їхню думку, має означати? Ми надавали вогневу підтримку Асаду?


Підсумки. Росіяни збрехали про:

  • «не стоять на озброєнні»;
  • «не застосовувалися»;
  • «схожі номери, щось означають», крім підрахунку наскрізь.

Росіяни активно застосовують протикорабельні й досить давні ракети повітряного базування по цілях у Миколаєві та Одесі.

Парний пуск «Точками» по Краматорську вдень. Наперстки з номерами, хоча на руках у Москви — накладні про передачу.

РФ — убивці дітей і мирного населення касетними ракетами. Убивці, які отримали по зубах поблизу Києва, Чернігова та Сум і взялися за свою улюблену справу з часів Грузії та Сирії — завдавати ударів невибірковою зброєю по містах.

Політика величезної 140-мільйонної країни цілком і повністю будується на брехні.

Подякувати 🎉