В Україні триває 44-й день війни проти російських окупантів. зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, що вже понад місяць виборює своє право на існування.
Головними подіями 8 квітня стали:
- Росія завдала ракетного удару по залізничному вокзалу в Краматорську Донецької області, де перебували приблизно чотири тисячі мирних українців, очікуючи на евакуацію. Унаслідок цього удару, за словами глави «Укрзалізниці» Олександра Камишина, загинули 39 людей (з-поміж них і діти), понад 100 осіб отримали поранення. За цим фактом Національна поліція відкрила кримінальне провадження про порушення законів і звичаїв війни. Водночас Росія заперечує свою причетність до ракетного удару та звинувачує в цьому Збройні сили України.
Your browser doesn't support HTML5 video.
- Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель і прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер прямують до Києва. Про це політики повідомили на своїх сторінках у Twitter.
У Києві вони зустрінуться з президентом Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Денисом Шмигалем для того, щоб обговорити свої пропозиції щодо команди реформ (#ReformTeam), яка допоможе Україні отримати перспективу вступу до ЄС, а також питання щодо транспортування за кордон українського зерна. Водночас представництво ЄС відновлює роботу в Києві.

Фото: Josep Borrel / Twitter
Політика
- Президент Володимир Зеленський виступив перед парламентом Фінляндії. Там він, зокрема, заявив про важливість введення Європою ембарго на постачання російської нафти, запропонувавши накопичувати гроші на спеціальних рахунках, до яких РФ не матиме доступу. Також він подякував Фінляндії за те, що не зволікали з підтримкою й допомогли Україні зі зброєю, а також за підтримку санкцій.
«Якщо російська армія отримає наказ вдертися на вашу землю, вони зроблять те саме й із вашою країною. Я вам цього не бажаю. Вони зроблять у ваших містах те, що було в Бучі. У містах будь-якої країни, щодо якої керівництво Російської Федерації вирішить, що це нібито частина їхньої імперії, а не земля іншого народу», — додав президент.
- Після того як США запровадили санкції проти дочок президента РФ Путіна та глави МЗС країни-агресора Лаврова, це зробили ЄС і Велика Британія. Йдеться про Тихонову Катерину Володимирівну та Воронцову Марію Володимирівну, які також відомі як Путіна Катерина Володимирівна та Путіна Марія Володимирівна, а також про Вінокурову Катерину Сергіївну (у документі також фігурує як Лаврова Катерина Сергіївна). Їм заборонений в’їзд на території Британії та ЄС, а їхні активи в країні буде заморожено.
Економіка
- Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомляє, що через війну в Україні, розв’язану Росією, світові ціни на продовольство в березні зросли до найвищого рівня за всю історію спостережень. Зростання цін пов’язано з браком зерна на ринку. Так, наприклад, ціни на зернові минулого місяця зросли на 17,1% (пшениця — майже на 20%, кукурудза — на 19%, індекс на рослинну олію зріс на понад 23%, цукор — на 6,7%).
- Європейський Союз після погодження днем раніше офіційно опублікував п’ятий пакет санкцій проти РФ. Він, зокрема, передбачає заборону на закупівлю, імпорт або перевезення вугілля із серпня 2022 року; заборону на надання доступу до портів ЄС суднам, які зареєстровано в Росії; забороняється робота російських і білоруських автотранспортних операторів, окрім фармацевтики, медичної, сільськогосподарської, харчової продукції тощо; повна заборона транзакцій із чотирма ключовими російськими банками та інше.
Бізнес
- Тайваньський виробник комп’ютерної техніки та електроніки Acer зупинив свою діяльність у Росії, повідомила компанія на своєму сайті.
«Acer суворо дотримується чинних законів і правил міжнародної торгівлі, а також уважно стежить за конфліктом між Росією та Україною. Через останні події Acer вирішила зупинити свій бізнес у Росії», — йдеться в повідомленні.
- Німецька компанія Dr. Oetker, яка займається виготовленням засобів і сумішей для випічки повністю йде з російського ринку, повідомила вона на своєму сайті. Раніше компанія зупинила експорт до Росії та інвестиції.
- Після того як данський меблевий ритейлер JYSK залишив ринок Росії, з 18 квітня він тимчасово припиняє роботу в Білорусі. Як повідомили на офіційному сайті компанії, припиняється робота й білоруського сайту-магазину — на ньому можна буде лише переглядати товари.
Контекст.
- Ми щодня оновлюємо хроніку економічної війни світу проти Росії.
- Раніше ми надавали оперативну інформацію про бойові втрати російських загарбників на 8 квітня 2022 року.
- Також пропонуємо огляд того, про що писали європейські та американські медіа, висвітлюючи 43-й день активного російського вторгнення.