Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. підготувало добірку останніх повідомлень про це 8 квітня.
Економіка
Центробанк РФ знизив ключову ставку з 20% до 17%. ЦБ зазначив, що «ризики для фінансової стабільності зберігаються, але сьогодні вони припинили наростання».
Мінфін порадить держбанкам відмовитися від виплати дивідендів за минулий рік попри те, що він був «найуспішнішим за останній час», сказав міністр. Держбанки самі гостро потребують фінансування.
Видобуток нафти в Росії у квітні знизиться на 4 — 5% до березня, заявив віцепрем'єр Олександр Новак.
Понад 1000 співробітників «Яндекса», Avito, «Тінькофф банку» та розробника DataArt поїхали до Туреччини. ЗМІ повідомляють, що з кінця лютого Росію залишили «табуни» айтівців.
Сенатори США запропонували позбавити податкових пільг компанії, які не пішли з Росії. Подібна практика вже діє для бізнесів, що працюють у Північній Кореї, Ірані, Сирії та Судані.
Мінцифри склало список російських онлайн-сервісів, якими рекомендовано замінити іноземні аналоги, власники яких вирішили піти з Росії. До переліку з 15 категорій увійшли соцмережі та месенджери, браузери та антивіруси, сервіси з бронювання житла та авіаквитків, агрегатори таксі.
Інвестиції в російську комерційну нерухомість можуть знизитися до мінімуму з 2009 року. «Гарного сценарію цього року ми не передбачаємо», – зазначили експерти.
Про тимчасове зупинення діяльності в Росії оголосили 160 міжнародних торгових мереж. Остаточний їхній вихід призведе до втрати торговими центрами до 70% виторгу. Експерти вважають, що бренди з «дружніх країн» і локальні марки не зможуть їх замістити найближчим часом.
Російська «Сібур» і китайська Sinopec вирішили переглянути проєкт будівництва Амурського газохімічного комплексу за $10 млрд. Готовність комплексу оцінюється приблизно в 30%, строки його введення в експлуатацію можуть відкласти на 2 – 4 роки.
Глава Мінпромторгу Денис Мантуров повідомив, що відомство обговорює можливість заміщення на російському ринку продукції люксових брендів, що пішли, автомобілями китайського виробництва. Він додав, що ціни на люксові російські автомобілі сімейства Aurus доведеться підвищити.
Тайванський виробник електроніки Acer вирішив припинити роботу в Росії.
Санкції
Євросоюз затвердив новий пакет антиросійських санкцій, який передбачає відмову від російського вугілля із серпня. Це перші санкції ЄС проти російської енергетики від початку «спецоперації».
США ввели експортні санкції проти авіакомпаній «Аерофлот», Azur Air і Utair. Строк дії обмежень становить 180 днів і може бути продовжений.
Прем'єр-міністр Японії оголосив про посилення санкцій проти Росії. До списку увійшли Сбербанк і «Альфа-банк», а також 400 росіян. Під заборону потрапив імпорт російської горілки та деревини.
Естонія заявила, що не видаватиме росіянам посвідки на проживання й дозволи на роботу та бізнес. У березні вона призупинила видачу віз росіянам.
Сума заблокованих Швейцарією російських активів склала вже 7,5 млрд франків (понад $8 млрд). Швейцарія підтримала санкції Євросоюзу проти Росії.
Суспільство
На тлі санкцій кожен другий росіянин (50%) стикався з браком звичних товарів, повідомив урядовий ВЦВГД. Про те, що санкції так чи інакше вплинули на їхнє життя, заявила більшість росіян – 60%.
Генасамблея ООН зупинила участь Росії в Раді з прав людини. Досі єдиною країною, щодо якої було винесено таке рішення, була Лівія.
Влада Кіпру вирішила анулювати «золоті паспорти» чотирьох росіян, які потрапили під санкції Євросоюзу, а також їхніх родичів. За 13 років Кіпр видав громадянство 2 886 росіянам, зокрема за інвестиції.
Японія оголосила персонами нон грата вісім співробітників російського посольства та торгпредства в Токіо.
Чорногорія оголосила персонами нон грата чотирьох російських дипломатів.
Невідомі залили червоною фарбою басейн і стіни ще на одній італійській віллі пропагандиста Володимира Соловйова на озері Комо. Раніше невідомі намагалися підпалити іншу віллу Соловйова.
P.S. З життя тварин
Рамзану Кадирову офіційно вручили погони генерал-лейтенанта Росгвардії. «Безумовно, Рамзан Ахматович заслуговує на це звання. Він військовий практик, який сам особисто завжди брав і бере участь у розробленні та плануванні численних спецоперацій і в подальшій їхній успішній реалізації та проведенні. Рамзан Ахматович завжди сам особисто бере участь, перебуває на передовій. Має величезний досвід ведення бойових дій, під його керівництвом на території Чеченської Республіки ліквідовано екстремістів і терористів з-понад 55 країн світу», – розповів один із «міністрів» Кадирова.
