Facebook Pixel

Лікарі діагностували в Саакашвілі ураження мозку: адвокати вимагають госпіталізації

Стан здоров'я Саакашвілі стрімко гіршає. Фото: УНІАН

Стан здоров'я Саакашвілі стрімко гіршає. Фото: УНІАН

Міхеїл Саакашвілі, який перебуває в грузинській в’язниці, і далі голодує попри вкрай важкий стан здоров’я. Лікарі діагностували в нього серйозне ускладнення. Про це в коментарі The Page розповів адвокат політика Євген Грушовець.

Quote«Станом на вчора в Саакашвілі був дуже поганий стан. Він знепритомнів під час зустрічі з адвокатом. Як він почувається сьогодні — важко сказати», — заявив адвокат.

Грушовець зазначив, що спіробітники тюремної лікарні весь цей час говорили, що в Саакашвілі стабільний стан, однак уже сьогодні визнали, що йому потрібна медична допомога, яку не можуть надати в тюремній лікарні №18. Захисники політика вимагатимуть його переведення до іншого закладу.

За словами адвоката, Саакашвілі планують перевезти до військового шпиталю. Там є більше шансів на те, що йому нададуть кращу допомогу. Адвокат зазначив, що питання про переведення політика підняли тільки завдяки втручанню Європейського суду.

Telegram Logo

За словами Грушовця, увесь цей час експрезидент Грузії продовжує голодування.

Quote«Було декілька спроб голодувати більш м’яко, але ми бачили як із Саакашвілі поводяться у в’язниці, як публікують відео з камери. Тому голодування — це його рішення, і не було жодних інших варіантів, окрім як голодувати далі», — уточнив захисник політика.

Саакашвілі поставили серйозний діагноз

Тим часом омбудсмен Грузії Ніно Ломджарія заявила, що в Саакашвілі виявили ураження мозку, яке може призвести до коми.

Quote«Група фахівців оцінюють стан пацієнта як критичний. Вони прогнозують важкі ускладнення через нехтування рекомендаціями, у зв'язку із чим у Саакашвілі розвинулося одне з найбільш важких ускладнень — енцефалопатія Верніса. Через критичну ситуацію та очікувані ускладнення група експертів знову закликає міністра юстиції та Спеціальну пенітенціарну службу негайно перевести Міхеіла Саакашвілі до поліпрофільної лікарні, оскільки в нього є висока ймовірність розвитку епілепсії або коми, спричинених енцефалопатією, що може закінчитися летально», — заявила Ломджарія на сторінці у Facebook.

Контекст. Саакашвілі прибув до Грузії 29 вересня, а 1 жовтня його затримали в Тбілісі. Він перебував у в'язниці в місті Руставі.

У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його одразу, щойно він перетне кордон. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а звинувачення на свою адресу — сфальшованими.

18 листопада Саакашвілі знепритомнів під час зустрічі з правозахисниками. Політика доставили в реанімацію, де змогли стабілізувати його стан.

Коментарі

Всі новини