Facebook Pixel

Саакашвілі заявив про повернення до Грузії. Там на нього чекає в’язниця

Повернення Саакашвілі до Грузії. Фото: Facebook / Mikheil Saakashvili

Повернення Саакашвілі до Грузії. Фото: Facebook / Mikheil Saakashvili

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив про повернення на Батьківщину. Це підтвердили в його українському офісі, а також його прессекретар. Проте в грузинському Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що ця особа кордон не перетинала.

«Доброго ранку, Грузіє. Вісім років пройшло», — написав сьогодні Саакашвілі на своїй фейсбук-сторінці. У відео, яке він виклав пізніше, політик вказав, що перебуває в Батумі, а найближчим часом поїде до Тбілісі. Він закликав населення країни завтра, 2 жовтня, взяти участь у виборах. Судячи із запису, важко визначити, де саме тепер колишній глава держави, якому в Грузїі «світить» тюремний термін.

МВC Грузії заявило, що жодної інформації про перетин кордону країни експрезидентом не має.

Telegram Logo

Але, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», в українському офісі Саакашвілі підтвердили, що політик поїхав із Києва на батьківщину.

«Три дні тому він зібрав команду і сказав, що направляється до Грузії, оскільки нині переломний момент для країни, коли вибір має бути зроблений між Європою та минулим. Сказав нам, що має їхати, тому що тепер важливий референдум і він (Саакашвілі — The Page) повинен бути в Грузії», — заявила глава Офісу простих рішень і результатів Марія Барабаш.

Прессекретар Саакашвілі Дарина Чиж у коментарі «Радіо Свобода» підтвердила факт його повернення до Грузії.

«На сьогодні, на цю хвилину, я можу вам сказати, що він дійсно — в Батумі. За рештою подій і за тим, як усе буде відбуватися, стежте за його сторінкою (в соцмережі – The Page)», — зазначила вона.

Контекст. Колишній президент Грузії вирішив покинути країну у 2013 році. На той момент проти нього грузинська прокуратура вела чотири гучних кримінальних справи: щодо зловживання службовим положенням, розтрати бюджетних коштів та силового розгону акцій протестів.

У травні 2015 року він отримав український паспорт, а вже у 2017-му його втратив. Причиною стало те, що політик начебто приховав дані під час отримання громадянства, — відповідний указ був ініційований тодішнім президентом Петром Порошенком. А в лютому 2018 року Саакашвілі довелося поїхати з України до Польщі як особі, що незаконно перебувала на території України.

28 травня минулого року президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Варто зазначити, що експрезидент Грузії активно підтримував його під час виборів президента.

У квітні 2020 року Зеленський запропонував експрезиденту Грузії стати віцепрем'єром з реформ в уряді України. Пізніше стало відомо про те, що Зеленський доручив Саакашвілі зайнятися питанням переговорів із Міжнародним валютним фондом.

Далі Саакашвілі призначили головою Виконавчого комітету Національної ради реформ.

У серпні 2020 року Саакашвілі вже планував повернення до Грузії. Тоді в Мін’юсті країні заявили, що вже на кордоні його чекатиме затримання та в’язниця.

Коментарі

Всі новини