Facebook Pixel

Саакашвілі потрапив до реанімації: що сталося

Голодування Саакашвілі: як почувається зараз ув’язнений політик. Фото: УНІАН

Голодування Саакашвілі: як почувається зараз ув’язнений політик. Фото: УНІАН

Колишній президент Грузії – Міхеїл Саакашвілі – під час зустрічі з правозахисниками втратив свідомість, після чого його доставили в реанімацію. Стан політика, який оголосив голодування 49 днів тому, вдалося стабілізувати.

За словами медиків, які наводить видання «Ехо Кавказу» нині Саакашвілі при тямі, дає відповіді на питання лікарів. Водночас, з огляду на стан здоров’я, його залишили в реанімаційному відділенні.

Quote«Це була короткострокова втрата свідомості, був високий тиск і були нестабільні глікемічні показники. Він лежить у реанімації, і там чергує реаніматолог. Він повністю контактний», — йдеться в заяві медиків.

Очільниця МОЗ Грузії Катерина Тікарадзе вважає за необхідне перевести політика до багатопрофільної лікарні, де йому зможуть надати більш кваліфіковану допомогу. За лічені дні до цього інциденту медики дійшли висновку, що через тривале голодування у Саакашвілі розвинулися:

Telegram Logo
  • енцефалопатія верніке (неврологічна хвороба мозку, пов'язана з дефіцитом вітаміну В1);
  • гіпокаліємія (дефіцит калію в організмі);
  • таласемія (порушення структури білка гемоглобіну).

Нині існує висока ймовірність гастроінтестинальної кровотечі.

Контекст. Саакашвілі, який проживав за кордоном упродовж багатьох років, заарештували 1 жовтня після повернення до Грузії напередодні місцевих виборів. За його словами, він приїхав, щоб згуртувати опозицію та врятувати країну.

У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його одразу, щойно він перетне кордон. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а звинувачення на свою адресу — сфальшованими.

8 листопада через погіршення самопочуття Саакашвілі з в’язниці в Руставі перевезли на госпіталізацію до тюремної лікарні в Тбілісі.

Минулого тижня близько десятка депутатів партії «Єдиний національний рух», яку заснував Саакашвілі, оголосили голодування. Вони вимагають, щоб експрезидента лікували в багатопрофільній клініці.

Ще в жовтні прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що не варто сподіватися на дострокове звільнення Саакашвілі або його екстрадицію до України. Він підкреслив, що колишньому президенту Грузії доведеться відбути за ґратами усі присуджені йому шість років.

Одразу після затримання Саакашвілі президент Володимир Зеленський заявив, що Україна на всіх рівнях працюватиме над поверненням його в країну.

Коментарі

Всі новини